Może potrzebny dobry program do prostej edycji plików stl ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kasant
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 24 mar 2016, 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Może potrzebny dobry program do prostej edycji plików stl ?

Post autor: kasant »

Witam

Zaczynam zabawę z wydrukami 3d , wszystko dobrze jeżeli zmieniam wielkość wydruku proporcjonalnie , w procentach w dołączonym prościutkim programiku fabrycznym / mam drukarkę - zabawkę MARV / , jak chcę zmienić proporcję to druk mi się wywala - w pewnym momencie głowica przesuwa się o parę centymetrów i zaczyna drukować w powietrzu ; używam programu Meshmixer. Niby pokazuje przed wydrukiem ,że wszystko ok. Ki czort ?
Awatar użytkownika
Adrian202
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2012, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Może potrzebny dobry program do prostej edycji plików st

Post autor: Adrian202 »

kasant pisze:Witam

Zaczynam zabawę z wydrukami 3d , wszystko dobrze jeżeli zmieniam wielkość wydruku proporcjonalnie , w procentach w dołączonym prościutkim programiku fabrycznym / mam drukarkę - zabawkę MARV / , jak chcę zmienić proporcję to druk mi się wywala - w pewnym momencie głowica przesuwa się o parę centymetrów i zaczyna drukować w powietrzu ; używam programu Meshmixer. Niby pokazuje przed wydrukiem ,że wszystko ok. Ki czort ?
fajna drukarka, taka mała biurkowa lodówka :)
Z tego co się dowiedziałem jeśli jakaś linia będzie mniejsza niż średnica dyszy to drukarka to pomija bo nie jest w stanie tego wydrukować i to jest wada skalowania bo później Yoda ma dziury w uszach :D
Ja polecam nie program a stronę: http://hobby-elektronika.eu
tinkercad.com/
stworzyłem w tym programie między innymi części do samochodu WPL B-1
Zobacz na YT jakiś film byś wiedział mniej więcej co i jak a reszta przyjdzie z czasem.
Można fajne przedmioty projektować ale bardziej skomplikowane wymagają sporego czasu i zabawy no i co fajne da się importować STL, w taki sposób dorobiłem uchwyt lampy wykorzystując mocowanie do BLTouch. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ