niezbyt gładki wydruk - drgania?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

niezbyt gładki wydruk - drgania?

Post autor: Szymon »

Koledzy,

mam, w sumie to nie wiem czy nazwać to problemem, czy niedogodnością z wydrukiem. poszczególne warstwy/sekcje warstw są poprzesuwane względem siebie o jakieś części milimetra. Starałem się to uchwycić na fotce poniżej.

Obrazek

Z wydruków jestem w zasadzie zadowolony, warstwy są ze sobą solidnie sklejone. Wykończenie wierzchniej warstwy zazwyczaj jest ładne (akurat na fotce w wierzchnia warstwa jest dziurawa, ale nie o to chodzi), wydruki również trzymają wymiar. Tak więc uważa, że wydruki do zastosowań hobbystycznych są zupełnie ok. Jednak kiedy chcę wydrukować coś designerskiego na półkę do salonu, albo żeby zaszpanować w pracy, to już mi trochę wstyd :oops:

Drukarka to Turnigy Fabrikator (duża, nie mini) z hobbykinga, obecnie już nie dostępna w sprzedaży. Konstrukcja z głowicą ruchomą w dwóch osiach i stołem ruchomym tylko w Z-ce. Pole robocze 150z150x100. Całość działa na sofcie marlina i rampsie. Ekstruder na głowicy, zasilanie filamentem bezpośrednio.

Ciąłem elemeny za pomocą slic3ra, ale żeby wyeliminować wpływ programu, kilka dni temu przestawiłem się na Curę. Cura jakby minimalnie lepsze efekty miała w tymi warstwami, ale zasadniczo wygląda to bardzo podobnie.

Coś tam poczytałem, że może drgania, może za szybko, może jakieś przyspieszenia nie teges, zgubione kroki. Potencjalnie jest tego sporo i nie bardzo wiem od czego zacząć analizowanie i ewentualne poprawianie. Może jakiś guru 3d jest w stanie coś doradzić?
walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: niezbyt gładki wydruk - drgania?

Post autor: walnar »

Według mojej wiedzy to mechanika nie program. Prawdopodobnie w osi y masz luzy lub za ciasno i żle się głowica ustawia.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: niezbyt gładki wydruk - drgania?

Post autor: MorF »

Sprobuj napiac paski ew dac jakis napinacz.
Mozesz tez sprobowac umiescic wydruk blizej punktu podparcia stolu (czyli zazwyczaj blizej tylniej krawedzi) czy efekt jest ten sam/mniejszy/wiekszy.

Do testow drukuj kostki 0% infil, 1 obrys.

Kalibracja krokow ekstrudera tez wskazana (tak na przyszlosc)
ODPOWIEDZ