Wanhao Duplicator 6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Wanhao Duplicator 6

Post autor: pompoko »

Wanhao Duplicator 6 nowa drukarka of Wanhao :) Klon Zortrax M200 i lektronika od Marketbota 2

Dosc duzo informacji zamaiscilem tutaj.
https://www.facebook.com/groups/470637449795481/
Bardzo prosze o opinie.

EDIT

Jakie jest najlepsze tanie PLA dostepne na rynku ?
Drukarka ma dotrzec do mnie wkrotce.Na razie mam 6 rolek do testow I zastanawiam sie czy Macie z tymi materialami jakies doswiadczenia.
PLA 1.75
1.Wanhao Biale
2.Polymaker Polymax bialy (9x barsziej wytrzymalszy of
Standarowego PLA I o 20% od ABS)
3.Polymaker Polymax czarny (9x barsziej wytrzymalszy of
Standarowego PLA I o 20% od ABS)
4.Hatch niebieski
5.Verbatim bialy (udalo mi sie go kupic w promocji -40%)
6.Verbatim czerwony

Za wazystkie porady I wskazowki z gory dziekuje :)
Pozdrawiam Pawel
Tomm2001
Posty: 6
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wanhao Duplicator 6

Post autor: Tomm2001 »

Moimi faworytami niedrogiego i dobrego PLA są zdecydowanie PlastyMladec i Plastspaw, ze wskazaniem na Czechów. Filamenty PlastyMladec w pomiarach suwmiarką na kilku metrach trzymają na ogół wymiary +-0,02mm(dla 3mm drutu). To lepiej niż większość 2 lub nawet 3 krotnie droższych filamentów. Plastaspaw nieco bardziej pływa wymiarowo, ale jest nieco łatwiejszy do wydruku dla mojego ekstrudera i hotendu (stawia zdecydowanie mniejszy opór przy ekstruzji - mam pomiar "nacisku" filamentu na dyszę - drukarka Renkforce RF1000)

Przedrukowałem też 2kg Polymaxu (fiolet). Wyjątkowo fajny filament, trzyma bardzo dobrze wymiary i krągłość(podobnie jak PlastyMladec ) tylko w diabła drogi. Jest dużo bardziej elastyczny od standardowego PLA, a nawet wszystkich ABSów którymi drukowałem. Wadą jego jest to, że jest bardziej miękki - słabo sprawdza się w elementach mocno ściskanych.
Drugą, najgorszą jego wadą jest trzymanie stołu - duży wydruk przykleił się do mojej płyty z ceramicznego materiału (SCHOTT CERAN®) tak bardzo, że ją zniszczył. Nie wiem jak się zachowa na zwykłym szkle, ale od tej pory drukuję nim tylko na soku z ABS (sok trzyma słabiej niż sam Polymax pozwalając na oddzielanie wydruków od płyty)

Drukarka wygląda bardzo obiecująco.
Podziel się wrażeniami
Powodzenia w drukowaniu
Tomek
--------------------------------
Wydruki 3D, projektowanie 3D
ODPOWIEDZ