Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Post autor: meteor »

Cześć,
Czy może przypadkiem ktoś z was zna się na takich rzeczach ? Mam problem ze sterowaniem falownikiem z programu mach3. Od strony sterownika wszystko wydaje się być w porządku - podaje napięcie 0-10V na wyjściu i steruje przekaźnikiem. Oryginalnie w ploterze falownik sterowany był przez RS485 i działał. Zmieniłem mu ustawienia CD033 i CD034 na sterowanie przez wejścia zewnętrzne, ale nie chce za nic ruszyć... Napięcie podaję na pin VI, przekaźnik steruje wejściem FOR.

Obrazek

Resztę ustawień zostawiłem chyba bez zmian - początkowo błądziłem jak przez mgłę, dopiero mnie później olśniło :lol: Ma ktoś pomysł dlaczego toto nie działa : :evil: Będę dźwięczny za każdą pomoc.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Post autor: mkrawcz1 »

Jakbyś wlepił link do pdf - byłoby łatwiej :-)
Wg powyższego powinno być:
CD033=1
CD034=1

Próbowałeś go ręcznie wysterować przez piny?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Post autor: meteor »

Ręcznie nie próbowałem, ale na wyjściu sterownika jest napięcie i przekaźnik się przełącza. Ustawienia są takie jak pisałeś, tyle jeszcze rozumiem :lol: Udało mi się ustawić od 0 całą maszyne i poległem na ustawieniu falownika i nie wiem czy z nim jest coś nie tak czy ze mną :roll: Przez RS'a działał... Instrukcje można zassać tutaj
Chyba dam potencjometr i będę robił zworę i próbował w ten sposób, tylko przestawie opcje na 0 i 0, czyli sterowanie przez operatora.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Post autor: mkrawcz1 »

Ale "operator" to chyba z panelu...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienia falownika hlpa 02D223B

Post autor: meteor »

Fakt, z panelu. Chyba nie sprawdzałem czy z panelu startuje :shock:

Edit
No tak, już wiem co było nie halo :mrgreen: funkcja wejścia FOR była ustawiona na FOR zamiast na RUN, przez co przekaźnikiem ustawialem obroty a nie startowalem wrzeciona ;) teraz mam tylko problem z rozbieznością ustawień, tj w machu ustawiam 5000 a wrzeciono ma 2750-2800, i nie bardzo wiem jak to skalibrowac :roll:
pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ