Anet E10 pytanie o extruder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: TorFPV »

Wziąłem od znajomego drukarkę ANET E10 na testy przed zakupem i zastanawiam się czy takie przeskoki extrudera są normalne i czy one powinny być. Występują gdy element jest drukowany oraz gdy na panelu ustawię że extruder ma podawać filament. Załączam filmik na którym ręcznie ustawiłem że filament ma się wysunąć 50mm. Jeśli nie jest to normalne to co może być tego przyczyną ?

Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: pawlo »

Za duża prędkość podawania filamentu względem średnicy dyszy, lekko zapchana* dysza.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: TorFPV »

Dzięki, zmniejszyłem flow i faktycznie przestało przeskakiwać więc skalibruje dzisiaj extruder.

Jeszcze jedno pytanie mam. Po zakończeniu wydruku, filament cofa się o jakieś 7-10cm. Przez co kiedy załączam kolejny wydruk to filament dochodzi do dyszy w momencie kiedy drukarka drukuje w powietrzu którąś tam już warstwę. Czy jest jakieś ustawienie w CURA które za to odpowiada albo w samym oprogramowaniu drukarki ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: Verid »

toretto1995 pisze:Czy jest jakieś ustawienie w CURA które za to odpowiada albo w samym oprogramowaniu drukarki ?
Ja mam to w CURA że podnosi głowicę i cofa filament. Zakładka Start/End G-code. Zaznaczam tylko że ja mam prehistoryczną CURA więc nie wiem na 100% gdzie to będzie u ciebie.
A ponowne napełnienie głowicy przy nowym wydruku realizuję albo palcem z poziomu Pronterface albo po prostu daję Skirt 2-3 obiegi żeby głowica zdążyła się równo wypełnić filamentem
Ten wredny...
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: majek »

toretto1995 pisze:Dzięki, zmniejszyłem flow i faktycznie przestało przeskakiwać więc skalibruje dzisiaj extruder.
Nie zmniejszaj flow, bo się nitka zrobi za wąska, ale prędkość druku lub grubość warstw. Czasem może pomóc trochę lekkie podniesienie temperatury.
Generalnie ekstruder ma jakąś prędkość maksymalną przetopu, więc powyżej przeskakuje.
toretto1995 pisze:Jeszcze jedno pytanie mam. Po zakończeniu wydruku, filament cofa się o jakieś 7-10cm. Przez co kiedy załączam kolejny wydruk to filament dochodzi do dyszy w momencie kiedy drukarka drukuje w powietrzu którąś tam już warstwę. Czy jest jakieś ustawienie w CURA które za to odpowiada albo w samym oprogramowaniu drukarki ?
Dodaj skirt. W zależności od wielkości detalu dobierz sobie liczbę linii (mały to wiecej).
Jak drukujesz coś 'na sztorc', to dla polepszenia przyczepności i tak często stosuje się brim, więc on też może służyć za 'rozbiegówkę'.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: TorFPV »

Jednak nie zdecydowałem się na kupno tej drukarki. Ma problemy ze sztywnością, stół jest mega miękki, często musiałem go poziomować.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anet E10 pytanie o extruder

Post autor: cobra »

I to jest główna wada, jaką niestety widzę w większości gotowców - brak sztywności konstrukcji.
________________
Cobra
ODPOWIEDZ