Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Post autor: xDigYx »

Hey,

Ostatnio mam coraz wieksze zapotrzebowanie na "precyzyjne" wiercenie otworow, czy to w laminacie czy tez w blachac alu.
Wiec aby powiekszyc swoj warsztat narzedziowy, wdeplem w.. pomysl zeby zbudowac mala frezareczke CNC do wiercenia oraz frezowania.
Frezowac bede w plytach FR4 do 2mm oraz blachach alu do 3mm. dokladnosc 0,1mm (moze nawet 0,2mm) jest wystarczajaca, na duzym posuwie tez mi nie zalezy.

Na obecnym etapie zastanawiam sie nad konstrukcja oraz materialami, a w tej chwili mam dylemat z doborem srednicy walka liniowego:

Jaka srednice powinienem wybrac do walka o dlugosci 25-30cm wiszacy?
Ostatnio zmieniony piątek 22 sty 2016, 21:44 przez xDigYx, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Post autor: Kowal »

A czemu nie podparty :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Post autor: xDigYx »

1. obaiwam sie ze domowymi metodami nie bede w stanie zamocowac ich wystarczajaco dokladnie/rowno na domowym sposobem wykonanej ramie
2. standardowe dlugosci to 500mm (za dlugie), nie wiem czy i czym (a przynajmniej nie mam nic czym) mozna je pociac na wymiar
3. sa duzo drozsze (biorac pod uwage rowniez lozyska i obudowy lozysk)
4. nie wiem czy jest sens do moich zastosowan
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Post autor: zeman0 »

Przy rych wymiarach na osie X i Y 16-tki będą wystarczające. Jakie wrzeciono chcesz zastosować?
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: Dobór serdnicy walkow liniowych do frezarki CNC

Post autor: xDigYx »

Gdzies na forum widziałem takie mocowanie 8mm (na frez chyba max 7mm) i chyba ktoś chciał uzyc silniczka bezszczotkowego i chyba tez sprobuje ale na jakiejś przekładni. oprócz tego mam klona dremela, ale będę musial się nameczyc żeby go zlapac.

16mm to nie za dużo na takie dlugosci walka do obrobki PCB i cienkiego (max 3mm) aluminium powiedzmy po 0,2-0.5mm na przejscie?
może sprecyzuje ze naped będzie na silnikach 0,5Nm, sruba trapezowa 10x2, frez max 6mm, a do alu 3 (lub 4).
narysowałem sobie w CADzie 3d i wydaje się to jebitnie duże jak na taka dlugosc i frezowanie nawet w aluminium frezem 4mm (max 5mm) z (bardzo) wolnym posuwem.

Dzisiaj (na innym forum) znalazłem wypowiedz gościa który na ok 40cm walkach fi 10 skrobal w alu, tylko miał walki złapane w 3 miejscach.
walki trzymające stol, to dalbym rade zlapac w 3 miejscach, ale na bramie to już nie bardzo.
ODPOWIEDZ