Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: miś »

Adasko, tyle że również i tym razem verid ma rację. Jak przeglądam te prusy czy inne gównodrukarki na alledrogo za 900-1800zł to płakać się chce, jak można taki kit wciskać klientowi. No ale jak klient się nie zna to łyknie ten marketingowy bełkot jak małpa kit, potem kupi, a potem będzie szukał pomocy na forach bo badziewnie drukuje, spaliło się, albo nie działa tak jak w reklamie :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Mitar »

Jeśli porównujecie kosztowo gotowca pleksi do tego co złożyliście to tak wychodzi ,że komplet tańszy. Ale jak dołożycie do tego późniejsze koszty zmiany ramy , oraz reszty badziewnych elementów to już tak korzystnie dla gotowców cenowo nie wychodzi.

Ja w swojej drukarce od złożenia praktycznie nic nie musiałem zmieniać/wymieniać/naprawiać, nawet poziomować nie muszę.
W dwóch drukarkach w pracy (gotowcach z allegro oraz z Chin) już szef sobie "trochę" kosztów narobił i ciągle trzeba coś regulować.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: matulekpl »

Ale Wy tez kupujecie podzespoły na aliexpress więc jakoś nie widzę abyście kupowali te najlepsze na rynku?
Tylko Mitar podał swój zestaw. Mitar możesz troszkę wiecej napisać na temat dobierania podzespołów? Czemu te a nie inne? Tzn np. Czemu lepiej kupic ten, bo moze sie przegrzewać czy byc krzywy czy cos innego.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Adrián »

Części do koptera też w 99% kupujesz w Chinach. Tak?
A wiesz, że są różnice.
Tu jest tak samo, gotowce często tańsze, ale trzeba coś przerabiać, lub iść na kompromisy. Robiąc samemu, składając dobierasz to, co uważasz za lepsze dla Ciebie.
Sprawa czy składać, czy nie, to ta sama historia.
Jak jesteś na siłach, to zwykle lepiej składać. Dzięki temu, nabywasz bezcenną wiedzę. Musisz wiedzieć, jak to ma działać i dlaczego jest tak a nie inaczej.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Verid »

matulekpl pisze:Ale Wy tez kupujecie podzespoły na aliexpress więc jakoś nie widzę abyście kupowali te najlepsze na rynku?
Nie wszystkie. Silniki prosto od producenta. Głowica też i to bynajmniej nie od chińskiego. Grzałek do stołów jest kilka rożnych - wybierasz polecaną na forach z punktu polecanego na forach. To jak z silnikami do kopterów - nie każdy sprzedaje oryginały, nie każdy producent jest polecany. Kładąc samemu kable kładziesz jakie uważasz że będą dobre a nie jakie będą najtańsze a pójdą z dymem przy pierwszym podłączeniu. Wymieniać by długo - to tak jak zestaw RTF a KIT. Niby koniec końców ilościowo będzie to samo ale jakosciowo już niekoniecznie.
matulekpl pisze:Tylko Mitar podał swój zestaw
Nie tylko. Po prostu nie chce ci się kopać te kilka stron wstecz :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Mitar »

matulekpl pisze:...Mitar możesz troszkę wiecej napisać na temat dobierania podzespołów? Czemu te a nie inne? Tzn np. Czemu lepiej kupic ten, bo moze sie przegrzewać czy byc krzywy czy cos innego.
Wiesz ja tam nie jestem jakimś mega znawcą ale ze skromnego doświadczenia mogę powiedzieć tak:

Na ramie nie oszczędzamy, czym sztywniejsza tym lepiej (metal,aluminium lub dobry projekt ze sklejki), pleksy nie polecam, waga nie ma takiego znaczenia.

Na silnikach oszczędzamy ale kupujemy wg zasady wałkowanej na forum, minimum Nm (podawane w temacie) na osie.

Sterownik RAMPS jest taki sam w gotowcach jak i ten co kupujesz, tu się nie da za bardzo oszczędzić.

Endstopy, na Z polecam optyczny , reszta jakie uważasz, ja mam te długie co większość odradzała , że są dziadowskie i do tej pory działają ok, plus taki że nie musiałem nic przerabiać.

Głowica i ekstruder , tu podejrzewam, że jest najwięcej odmiennych zdań, jeden ci napiszę, że tylko oryginały za grube $$$ inny poradzi chińczyka.
Ja należę tu do tych osób które pierw były w 1 obozie a teraz jak mam chińczyka to uważam, że dla przeciętnego użytkownika starcza taka opcja.
Tu można sporo oszczędzić ale warto poczytać z czym są problemy (z MK8 z linku podanego przez misia jest git)

Reszta elementów to już dowolność, wszędzie jest chyba to samo.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: matulekpl »

No to powoli zacznę sobie kompletować podzespoły. A na pierwszy ogień postaram sie wycyganić trochę czasu w pracy na laserze:) ten projekt z pierwszego posta to jest ten aktualny? Czy trzeba cos przerobić?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: ReMo »

Są nie domknięte niektóre elementy tylko tyle trzeba przerobić:)
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: YoGi »

Czy ktoś posiada jakieś materiały, które były załączone na nieistniejącej już stronie projektu ramy?
Grzybcio
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 02:16

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Grzybcio »

YoGi, prawdopodobnie chodziło o tą ramę - masz tam wszystkie elementy.
http://www.thingiverse.com/thing:157303
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Seba_K »

Mam pytanko. Posiadam extruder mk8 z aukcji polecanej w tym wątku. Nie wiem za bardzo jak go ożenić z tą ramą czy trytyki wystarczą czy trzeba bardziej profesjonalne podejście zrobić.
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: yorg68 »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=63&t=2 ... 35#p460573
Poproś kogoś o wydrukowanie - moja drukarka ma wakacje :mrgreen:

Jerzy
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Seba_K »

Dzięki Jerzy chyba tak zrobię jest jakiś chętny na druk pisać PW
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: JR65 »

W końcu ja też skończyłem moją drukarkę 3D myślałem że mi jest niepotrzebna ale spodobało mi się
nauka rysowania w 3D programu DesignSpark Mechanical 2.0 nie poszła w las super programik myślałem że będzie trudniej

wykończenia wydrukowałem na swojej drukarce jak mocowania peszla ,stożki na filament, mocowanie szyby regulowane nóżki pod profile,chłodzenie filamentu, zabezpieczenie przed spadaniem filamentu z rolki regulowany dociskany na sprężynce, uchwyty oświetlenia wykorzystałem główki z ledami od latarek chińskich , zaślepki czerwone do profili ITEM fajnie wyglądają

parę zdjęć i filmiki

Drukarka 3D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: MorF »

Czemu masz taka duza odleglosc pomiedzy blokiem grzejnym hotendu a radiatorem?
To E3D V6 z ChRL ??
ODPOWIEDZ