Kossel Mini by Marbalon

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: Boogie »

Czy mógłbyś w wolnej chwili pochwalić się wydrukiem takiego testu:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=63&t=30754&start=15
Zastanawiam się nad złożeniem jakiejś podstawowej drukarki 3D, a tutaj cena zdecydowanie zachęca.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: Fiszbin »

carbonrim pisze:Dużo się naczytałem o zaletach E3D (http://e3d-online.com/E3D-v6/Full-Kit/v ... -Universal). Różnica w cenie między nimi dwoma jest kolosalna. Skąd Twój wybór?
Ja zamiast ryzykować, jednak postawiłem na rodzimy produkt i mam pewność ze ABS tez pójdzie, za połowę ceny E3D.

TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Hmm powiem tak... ja lamę miałem (wygrałem w konkursie) i po tym jak mi się więcej razy zapchała niż cokolwiek wydrukowała podziękowałem. Przy ostatniej próbie czyszczenia i dokręcania jeszcze głowica pękła. Spojrzałem na cenę samej dyszy + koszty wysyłki... i stwierdziłem że zaryzykuję i kupię chińczyka. A co do ABS ja nie pisałem że ten hotend nie da rady, ja pisałem że nie lubię i nie drukuje z ABS. Po abs zawsze jakiś czas PLA dupnie drukuje zanim głowica się "wypłucze" a ABS więc nie mam ochoty go zakładać do tej drukarki.

Ale jak już rozmawiamy o hotendach to przyznam że idealnie działa ten z Gate. Nie mogę powiedzieć złego słowa. Topi szybko, nie zapycha się, idealnie działa reaktancja.
Boogie pisze:Czy mógłbyś w wolnej chwili pochwalić się wydrukiem takiego testu:
Drukowałem raz ale muszę pociąć to innym slicerem bo kisslicer którego lubię tych cienkich słupków nie tnie prawidłowo. Przy tym wydruku szczerze to bardziej test slicera jest niż drukarki... ale ustawienia slicera to połowa sukcesu, z tym że pod ten test mogą być te ustawienia mocno inne niż na co dzień potrzebne.
Boogie pisze:Zastanawiam się nad złożeniem jakiejś podstawowej drukarki 3D, a tutaj cena zdecydowanie zachęca.
Jako dodatkowa bardziej.. bo małe pole robocze, chociaż przez rok czasu zauważyłem że małe rzeczy się drukuje raczej...
carbonrim
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 10:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: carbonrim »

Marbalon co jest nie tak z tym extruderem z aliexpress, że zdecydowałeś się na zrobienie swojego?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Wymieniłem radełko na mniejszej średnicy a co za tym idzie filament już nie przechodził jak powinien był wygięty i czasami wychodził bokiem a nie gdzie miał. Poza tym nie licował się docisk z górnym otworkiem, ale to już niuans bo na org. radełku całkiem spoko to działało. Generalnie da się go używać ale łatwiej nawleka i używa się mój no i radość z używania większa ;-)
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: Fiszbin »

marbalon pisze:Hmm powiem tak... ja lamę miałem (wygrałem w konkursie) i po tym jak mi się więcej razy zapchała niż cokolwiek wydrukowała podziękowałem.
Trochę jestem tą informacją rozczarowany, założę w środę lame i zobaczę jak będzie. Tyle że zapychanie dyszy jest dosyć skomplikowanym tematem, może być zanieczyszczony filament wewnętrznie (grudki itp.), zewnętrznie (kurz), zawilgocenie, mogą być problemy z temperaturą głowicy, również jakiekolwiek haczenie filamentu o wewnętrzne części głowicy spowoduje zapchanie itp...
marbalon pisze:Spojrzałem na cenę samej dyszy + koszty wysyłki... i stwierdziłem że zaryzykuję i kupię chińczyka.
To taka ciekawostka, wykonanie dyszy w pl to koszt około 25zł. Godzina toczenia, nawiercanie, gwintowanie, polerowanie i oczywiście robocizna, z taką wiedzą łatwiej robi się zakupy. Projekt jest forumowy wiec co do ceny wysyłki można się dogadać. Nie bronię nikogo bo zdania jeszcze sobie nie wyrobiłem, to tak dla jasności. ;-) SRY za offtop.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Fiszbin pisze:również jakiekolwiek haczenie filamentu o wewnętrzne części głowicy spowoduje zapchanie itp...
U mnie bardziej na to stawiałem.. bo filament używam od jednej osoby i nie zmieniałem po zmianie głowicy i śmiga.

Ale kupa osób ma lamę i chwali więc może cierpliwości mi nie starczyło jak i wytrzymałości dyszy na dokręcanie ;-)
Fiszbin pisze:To taka ciekawostka, wykonanie dyszy w pl to koszt około 25zł. Godzina toczenia, nawiercanie, gwintowanie, polerowanie i oczywiście robocizna, z taką wiedzą łatwiej robi się zakupy. Projekt jest forumowy wiec co do ceny wysyłki można się dogadać. Nie bronię nikogo bo zdania jeszcze sobie nie wyrobiłem, to tak dla jasności. SRY za offtop.
Ja sięzgadzam bo też sprzedaje KFC produkowane w PL i nie zbliżę się do ceny w chinach... ale wszystko zależy z której strony lady się stoi ;-)
Inna sprawa że ja bym był super zadowolony z lamy to bym kupił bez wahania, ale jak się z nią trochę pomęczyłem i potem jeszcze dysza pękła... to już lżej mi szło klikanie w aliexpress ;-)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: cobra »

Bardzo fajna drukarka, podoba mi się!
Powiem wam, że mam lamę od początku i nie mam z nią najmniejszych problemów. Zapchała się na początku tylko raz, gdy... zapomniałem podłączyć wentylatora chłodzącego.
Ostatnio często zmieniam PLA - ABS i idwrotnie i jest super, nic złego się nie dzieje. A mogę tak sobie dowolnie zmieniać tworzywo, od chwili gdy zastosowałem Coropad. Mam jedno podłoże do wszystkiego. Nic nie robię podczas zmiany filamentu, wyciągam go metodą cold-plug.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Dlatego ja nie wieszam psów na lamie... ot za mało czasu u mnie miała a że dysza pękła to też raczej przyzwyczajenie z Gate gdzie jest dysza znacznie większa...
carbonrim
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 10:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: carbonrim »

Marbalon jak podrukujesz trochę volkanem, to daj znać, czy lepiej grzeje plastik i można przyspieszyć wydruk, bo sam ciekawy jestem jak to będzei działać. Średnice gwintów są znormalizowane? Cool end pasuje do hot endu volcano?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

powinien... zobaczymy.
carbonrim
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 10:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: carbonrim »

Marbalon, a czy mógłbym prosić o STL'a dla tego obiektu, do którego przykręcone sa coolery hotendu? Nie znalazłem go na stronie reprap.org dotyczącej mini kessela.
(https://photos.google.com/share/AF1QipM ... tJUWVPU2tn)
Dodatkowo STL Twojego extrudera też byłby mile widziany :) Podziękował.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Tam jest kilka rzeczy które namalowałem (chłodzenie, efektor trochę zmieniałem, karetki, zabezpieczenie prowadnic dolne, mocowanie krańcówek), pozbieram i umieszczę w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: Japim »

Czy mi sie dobrze zdaje ze na tych prowadnicach moglbys zrobic albo wyzsza wierze, albo szerzej rozstawione? Bo w chwili obecnej karetki jak zjada na sam dol to i tak zostanie jeszcze z 5cm.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: marbalon »

Tak, ale jak składałem to zamawiałem wszystko wg wykazu a w praktyce wychodzi że prowadnice mogą być krótsze.
ODPOWIEDZ