Kossel Mini by Marbalon

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: mzyla »

Chyba Miś ma zastrzeżenia co do jakości "myślenia" kolegi rossiq. ;))

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: miś »

Już wyjaśniam o co mi chodziło.
Po prostu kupowanie gotowca takiej delty z chin to istne pasmo problemów.
1. Brak grzanego stołu - porażka. Trzeba przerabiać, czasami sporo. Dodanie grzania stołu to nowy zasilacz, zmiana okablowania od zasilania na grubsze, wymiana wtyków zasilających ect.
2. Elektronika "hula-gula". Zero informacji, opisów, pewnie jedna dedykowana wersja marlina i tyle. Zwiastuje problemy z upgrade softu, kalibracją ect.
3. Bardzo częsta w chińskich produktach niska jakość i precyzja wykonania elementów. Niedokładnie docięte profile czy ramiona, luzy na przegubach, łatwo przekręcające się gwinty, czasami słabo przemyślane rozwiązania.

Ogólnie wiara w to że kupimy taki zestaw, poskładamy i zaczniemy ładnie i dobrze drukować to mrzonki.
Owszem, często można traktować taki kit jako bazę do własnej konstrukcji, ale często okazuje się że trzeba bardzo wielu modyfikacji albo wymian niektórych elementów na inne. A koszty rosną i czas leci.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: RossiQ »

Dobra fala hejtu już przeminęła teraz proszę o info jak mam wypoziomować głowice względem stołu?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: miś »

Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: Gmeracz »

Masz tu link do mojego małego helpa - http://mojreprap.pl/viewtopic.php?f=71&t=8469
Oprócz paru pominiętych drobiazgów - brak reedycji, to w sumie omawia cały temat.

Ten model który kupiłeś nie jest najgorszy. Da się uzyskać niezłe efekty już na starcie, ale później drukarka wymaga kilku modów.
U mnie np. był koszmar z poziomowaniem stołu, bo szyba była krzywa.
Aaa... Próbuj na początek druki z napięciem 0,6..0,65V na stepstickach. Potem pomyśl o ich chłodzeniu (FAN1) i pracy na 0.8V. Pracuje odczuwalnie lepiej.

Obrazek
http://www.thingiverse.com/thing:1997272

Do tego inne mocowanie Trigorilli, bo to oryginalne to kicha:

Obrazek
http://www.thingiverse.com/thing:2009798
Od śmigła...
Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Re: Kossel Mini by Marbalon

Post autor: czeczenflo »

Czesc wszystkim :) zaczalem kompletowac graty do budowy swojej maszyny. Zastanawiam się nad silnikami na osie i ekstruder. Czy 0,4Nm 1.5A 3.3V starczy na oś a 0.5Nm również 1.5A i 3.3V na ekstruder. Proszę o pomoc w doborze silników.
Pozdrawiam :)
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
ODPOWIEDZ