Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Retsewlyso2
Posty: 5
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 05:44

Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Post autor: Retsewlyso2 »

Mam ostatnio duzo problemów z moją maszynką. Czy jest ktoś kto odpowie mi na kilka pytań ? Na pewno by mi to pomogło w życiu :D
1) dysza tnąca idzie nad materiał, gdy zaczyna ciąć, pęka mi szyba lub szkło (małe pęknięcie), musze robić wejście np na 6 mm lub więcej zeby nie było pęknięcia na materiale
2) zaczyna ciąć i najczęściej przy wejściu zatrzymuje się i musze przycisnąc kolejny raz start czsem zatrzymuje sie nawet kilka razy co wiadomo ze niszczy materiał
3)Dziwie się bo jak maszyna tnie to aż leci para co świadczy o wysokiej temperaturze a powinna byćchyba koło 40 stopni? Całą głowice wyczyściłem i dopiero po tym tak sie zaczęło dziać (nie wczensniej)
4) jaka powinna być odległość dyszy tnącej od materiału? czy t oma jakieś znaczenie ?
5) Jak maszyna zaczyna ciąć a mianowicie przy wejściu woda odbija się od materiału i wlatuje woda z powrotem ;/ to jest jakas masakra. Zdarza się to przy niskim ciśnieniu odległosć mojego materiału to 4mm wieć żeby zapobiec ustawiłem wysokie ciśnienie odrazu no i teraz pęka :(
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Post autor: Verid »

Mówili ci już że pomyliłeś fora i gdzie masz szukać pomocy a ty z uporem maniaka...
Ten wredny...
Retsewlyso2
Posty: 5
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 05:44

Re: Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Post autor: Retsewlyso2 »

Tam jakos słabo to jest chyba zorganizowane bo tu to przynajmniej ktoś moje posty widzi np ty :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Post autor: Verid »

Co z tego że widzi jak przeciętna kura ma większe pojęcie na temat pieprzu niż ten "widzący" na temat cięcia wodą i CNC jakkolwiek rozumianego w ogóle.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Cnc waterjet ciecie woda 5 problemów

Post autor: joint »

Pewnie wszystkie pytania na cnc.info zostały już zadane po kilkadziesiąt razy i było po 100 odpowiedzi na każde. Tam też jest szukajka jak u nas na forum tylko trzeba posiedzieć i poczytać i się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Ale tu na pewno na tacy nic ci nie poda.. Bo to nie forum cnc i nikt nie będzie szukał za ciebie informacji na innym forum. Sam zbudowałem byle jaką frezarkę CNC (działającą na moje potrzeby) nie zadając ani jednego pytania na wspomnianym forum. Tak że.. Google szukajki i mądre pytania. Zachęcam do lektury.
Wszystko co lata :)
ODPOWIEDZ