Merlin v Repetier

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Merlin v Repetier

Post autor: maglo18 »

Kończę składać cześć mechaniczną drukarki mendel90 podpatrzoną na forum. Jako że to dla mnie inny świat chciałem zapytać o firmware do swojego ramps 1.4. Nie jestem na tyle biegły aby zrozumieć wszystkie opcje i samemu skonfigurować i zastanawiam się którego używacie i z którym ewentualnie otrzymam większe wsparcie (tu na forum)? O ile o częścią mechaniczna większość się chwali to z firmware już gorzej.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Merlin v Repetier

Post autor: miś »

Ja preferuje i używam Repetiera. Jest mniej zagmatwany i bardziej "user friendly" A możliwości i działanie praktycznie takie same. Tyle że lepiej współpracuje z Repetier-Host na PC.
Pzdr. -----MIŚ-----
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Odp: Merlin v Repetier

Post autor: zybyzy »

Również używamy Repetiera, zaczynaliśmy z Merlinem i była męka, po zmianie softu poszło wszystko od strzała. Jest do niego fajny konfigurator.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Merlin v Repetier

Post autor: cobra »

Nie wypowiem się na temat Marlina, ale przez konfigurację Repetiera (dzięki konfiguratorowi online) przeszedłem gładko.
________________
Cobra
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: Merlin v Repetier

Post autor: maglo18 »

Uruchomiłem dziś silniki wszystkich osi. Wgrałem Repetiera i za nic nie mogę sobie poradzić z kalibracją aby zgadzały się wymiary przesuwu głowicy tzn jeżeli przyciskam aby przesunęła się o 10 cm to przesuwa się o 6,5 cm. Myślałem że do tego służy parametr ilość kroków na mm. Zmieniałem wartości w każdą stronę ale nie powodowało żadnej zmiany. Prawdopodobnie koryguję nie ten parametr albo brakuje mi cudownego zakończenia? Może kokoś ma pliki konfiguracyjne pod mendela90?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Merlin v Repetier

Post autor: miś »

Bo te zmiany robi sie w eepromie, a nie poprzez rekompilację softu.
Odpalasz Repetier-Host -> Konfiguracja -> Konfiguracja Eeprom Firmware i tam zmieniasz kroki na mm.
Pzdr. -----MIŚ-----
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: Merlin v Repetier

Post autor: maglo18 »

Oczywiście działa. widziałem ze coś robię źle.
ODPOWIEDZ