Programy CAM/CNC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Programy CAM/CNC

Post autor: joint »

Pytanie do użytkowników maszyn CNC.
Jakich Cam'ów używacie do przemielenia projektu (dxf->mach.tap ,najlepiej żeby mach łykał)

Walczyłem z LazyCam ale dla mnie za mało "mądry" do większej ilości cięć. Za długo się przerabia pliki na gcode.
Po drodze było kilka prawie darmowych mało użytecznych dla ludzi CAMów.. i trafiłem na:
SheetCam fajny program w wersji demo. BARDZO intuicyjny, szybko się obrabia projekt. Szkoda że w demo mało lini dają ;/
Do kilku frezowań w elemencie wystarczy ale do paru elementów z frezowaniem wysypuje się komunikat /KUP/ :)
Czekam na jakieś ciekawe propozycje. Fajnie jak by były darmowe(naprawdę a nie do 100 linii) Najlepiej coś w stylu SheetCam.
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: mknet »

Sprawdź CamBam
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: joint »

mknet pisze:Sprawdź CamBam
Nawet fajny. Nowa wersja trochę ograniczona ale starsza już nie. Zabieram się za testy :D
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: ghambit »

edgecam - fajny i nie za trudny cam :)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: Assur92 »

Edcam to kombajn, ale mało kogo stać by go legalnie używać w domu, a student edition będzie bezużyteczny bo się nic nie wygeneruje. Ja używam dodatku do solid worksa- HSMXpress. Darmowy dodatek, a że raczej obrabiam w 2D to wystarczy mi darmowa wersja. A do 3D rzeczywiście edgecam w robocie.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: joint »

edgecam fajny ale dla domowej obróbki bez sensu.. Pytanie brzmiało łatwy i darmowy..
Jestem już po pierwszych cięciach CamBam i naprawdę łatwy i przyjemny program a co najważniejsze DARMOWY :D
Wszystko co lata :)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: Assur92 »

cambam nie miał ograniczenia na ilość włączenia programu? tak przynajmniej tak mi się kojarzy jak go testowałem.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: joint »

Ta nowa wersja ma na 40 uruchomień. Potem jak dobrze pamiętam to zostaje 500 linii kodu. Poszukaj starszej wersji jest zupełnie freeware :D
Wszystko co lata :)
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: xDigYx »

Jak ktos na SolidWorks to darmowy dodatek hsm express jest moim zdaniem super
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: Grzechu »

Ja na co dzień pracują na HSM i jest OK, kilka rzeczy mnie denerwuje ale nigdy nie będzie żaden program idealny :)
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Re: Programy CAM/CNC

Post autor: mauer »

Ja się całkowicie "przestawiłem" na ESTLCAM. Program nie jest specjalnie drogi (bodajże ok. 180zł) ale jak dla mnie jest najbardziej intuicyjny i ma jedną bardzo ciekawą opcję: bardzo dobrze współpracuje z kompami przez USB : interfejs jest zrobiony na Arduino Uno lub jeśli wolimy Nano. Oczywście że są wymagane drivery silników krokowych do zestawu, ale ja dzięki temu programowi uwolniłem się od Macha 3, którego dostałem razem z frezarką - tam niestety nie było mowy o sterowaniu USB.
Program jest ciągle rozwijany, aktualizacje są darmowe i dostępne dosyć często. Jakiś czas temu autor "wykombinował" skanowanie nieregularnych powierzchni , czyli bez problemu możemy frezować, grawerować np. na myszce komputerowej. Polecam.
http://estlcam.com/index.php
Różne aeroplany...
ODPOWIEDZ