Program do projektowania

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Program do projektowania

Post autor: Pinio »

Podpowiedzcie proszę , chciałbym spróbować wyrysować najprostszą pudełkową obudowę do jakiejś płytki z dziurami na przyciski pod wydruk 3d
Jaką mógłbym obrać drogę chcąc zacząć zabawę w projektowanie tego typu obiektów?
Czy jest to jakiś skomplikowany proces , czy jest może jakiś banalny programik, w którym wyrysuje bryłę określę wymiary zapiszę i tyle?
Phoboss
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do projektowania

Post autor: Phoboss »

Moim zdaniem Solidworks jest dosc prosty w opanowaniu. Ale nie licz na to, ze narysujesz cos w 5 minut po zainstalowaniu, wszystko wymaga nauki :)
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Program do projektowania

Post autor: gazor »

Też myślę dobrze o SolidW. :-) polecam
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Program do projektowania

Post autor: Verid »

Czy ja dobrze widzę że proponowany przez was programik kosztuje półtora kilo ojro za rok??

BTW - bracki, dręcząc swoja drukarkę 3D wpadł na coś co się nazywa 123D - cała rodzina różnych przydasiowatych programów do 3D i ponoć darmowe. Może warto rzucić okiem...?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Program do projektowania

Post autor: cebulator »

No fakt solid kosztuje ale projektowanie w nim to faktycznie bajka.
A z darmowych to tak jak Verid pisze 123D albo DesignSpark Mechanical.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Program do projektowania

Post autor: xq_operator »

blender i/lub openscad
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do projektowania

Post autor: brodziek »

Na uwagę zasługuje też bardzo fajny Autodesk Inventor.
Co prawda nie jest darmowy, ale Autodesk ma świetną politykę marketingową.
Jeśli jesteś studentem, lub uczniem szkoły średniej, możesz otrzymać pełną wersję z licencją edukacyjną na dwa lata!
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Re: Program do projektowania

Post autor: Sławek »

DesignSpark Mechanical http://www.rs-online.com/designspark/el ... mechanical - darmowy program do projektowania 3D, bardzo prosty a jednocześnie o sporych możliwościach ;-)
Tu masz tutki https://www.youtube.com/results?search_ ... k+poradnik

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Program do projektowania

Post autor: qczek »

Jest jeszcze PTC Creo Elements za free
http://www.ptc.com/community/creo-eleme ... /start.htm
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program do projektowania

Post autor: Kacper »

Zdecydowanie SolidWorks, jest bardzo przyjazny użytkownikowi, posiada cały zestaw samouczków od zera. Po jednym dniu porządnej nauki, jesteś w stanie rysować dowolne bryły. Poza tym warto nauczyć się rysować podstawowe elementy, a nie korzystać z gotowych programów i rozwiązań.
Kacper
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Program do projektowania

Post autor: miś »

Ja tam na DSM nie narzekam, i używam. Inna filozofia niż w SW, ale dla mnie bardziej przyjazna.
Pzdr. -----MIŚ-----
codec
Posty: 34
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 11:00
Lokalizacja: Darłowo

Re: Program do projektowania

Post autor: codec »

Na początek warto zainteresować się darmowymi programami, dla których jest sporo info w sieci:
- Blender
- SketchUp
W przypadku płatnych programów, to sam zdecydowałem się na program Ironcad na którym zrobiłem masę projektów.
Awatar użytkownika
..::ZiZaG::..
Posty: 63
Rejestracja: środa 05 cze 2013, 21:00
Lokalizacja: Bydgoszcz\Lublin

Re: Program do projektowania

Post autor: ..::ZiZaG::.. »

Jak dla mnie, SolidWorks nie jest tak intuicyjny jak programy typu SolidEdge lub NX, pzy czym ten ostatni na prawdę jest przyjazny, a co najważniejsze jest do niego bardzo dużo samouczków w internecie. Działania na płaszczyznach czy tworzenie brył jest mega intuicyjne i jasno opisane. Sketchup też całkiem fajnie, również inwentor wypada przystępnie. Jeśli chodzi o licencje, to każdy proram tego typu, jeśli am być rozbudowany i umożliwiający tworzenie zaawansowanych elementów musi być płatny, jednak jako użytkownik prywatny, nie planujący otierania firmy projektowej warto ściągnać z internetu wersje z Crackiem, odcinającym dostęp do internetu ( tylko aplikacji) i już jesteśmy wyposażeni w zaawansowane narzędzia i możemy tworzyć.
Pozdrawiam
"To nie lot, to majestatyczne, cudowne wniebowstępowanie"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Program do projektowania

Post autor: Verid »

..::ZiZaG::.. pisze: każdy proram tego typu, jeśli am być rozbudowany i umożliwiający tworzenie zaawansowanych elementów musi być płatny, jednak jako użytkownik prywatny, nie planujący otierania firmy projektowej warto ściągnać z internetu wersje z Crackiem, odcinającym dostęp do internetu ( tylko aplikacji) i już jesteśmy wyposażeni w zaawansowane narzędzia i możemy tworzyć.
Zlituj się chłopie.... jak jesteś użyszkodnikiem prywatnym to darmówki pokrywają 100% twojego zapotrzebowania. Jak chcesz się bawić w szarą firmę i wymagasz bardziej skomplikowanych elementów to przynajmniej nie nawołuj otwartym tekstem do złodziejstwa bo ci się pkt.15 regulaminu kłania.
Ten wredny...
marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

Re: Program do projektowania

Post autor: marcinszczepanek »

ja używam 123design od autodeska. Do prostych brył i konstrukcji jak najbardziej odpowiedni :) Wprawdzie wymaga troszkę nauki i zrozumienia działania, ale są tutoriale więc nie powinno być z tym problemu.
ODPOWIEDZ