Mendel90 wałki 12mm

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cebulator »

Uwzględnij sobie jeszcze regulację na sprężynach to sobie odpowiesz, że bez aluminium nie bardzo to przejdzie. Z resztą poszukaj sobie rozwiązań stołu to zobaczysz.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: Marcin1415 »

Myślałem o takim rozwiązaniu. Czy to będzie sprawiać problemy?

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: miś »

Będzie. Sama grzałka MK2 jest giętka i wiotka, a na dodatek gnie się od temperatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: Marcin1415 »

Witam.

Mam pytanie odnośnie kalibracji osi Z. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Chciałem aby po homowaniu głowica ustawiała się nad stołem 15mm, ustawiłem to parametrem position afer homing tylko wtedy drukarka ustawia zera i myśli że to punkt zerowy. Jak w takim przypadku rozpocząć wydruk od powierzchni stołu, jakiś offset osi Z jest, jeśli tak to gdzie to ustawić? Czy jeśli krańcówkę od Z mam na dole to może muszę ustawić punkt zerowy na wciśniętej krańcówce czyli takie minimum na jaką zjeżdża głowica i tutaj wypoziomować stół? Jak ewentualnie ustawić aby oś nie odbijała po najechaniu na krańcówkę?

Pomóżcie bo to mnie na razie trzyma.
SzymonL
Posty: 6
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 09:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: SzymonL »

Marcin1415 pisze:Myślałem o takim rozwiązaniu. Czy to będzie sprawiać problemy?
zła kolejność albo raczej o jedną sklejkę/mdf za mało.

Daj sklejkę bezpośrednio pod MK2, dzięki temu ciepło nie będzie Ci uciekać tak bardzo w dół, stół się szybciej podgrzeje.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cobra »

Dzisiaj pierwszy raz użyłem podłoża Coropad i jestem zadowolony.

Zalety według mnie:
1. Wreszcie bez problemu wydrukowałem z ABS przedmiot o podstawie 150x70 i nic się odklejało.
2. To samo podłoże do drukowania na PLA i ABS. Do tej pory przekładałem dwie szyby i praktycznie za każdym razem doregulowywałem wysokość stołu.
3. Nie jest to drogie: 40 zł (z przesyłką) za podkładkę 200x200. Zobaczymy jak będzie z trwałością.

Dlaczego wcześniej tego nie kupiłem? :roll:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cebulator »

Potwierdzam.
Teraz skombinuj sobie ostrą szpachelkę do odrywania wydruków bo trzymają się nieziemsko.
No i ze swoich obserwacji dodam, że trzeba uważać na kurz i brud bo jak nasiadzie tego to nagle nic nie przywiera do podkładki. Mi pomogło przetarcie acetonem.
A trwałość będzie długa pod warunkiem, że nie zjedziesz za nisko z głowicą.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: miś »

cebulator, Acetonem traktowałeś Coropada, czy GamPlate ? Bo z tego co wiem to gamplate można, ale coropada już nie.
Ja jak upaćkam se paluchami coropada, albo się zakurzy, to odczepiam szybę na której mam go naklejonego, i myję pod kranem w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Działa skutecznie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cebulator »

Tak,z coropadu, i przyznam się szczerze że nie wiedziałem że tak nie można. Ale nic mu się nie stało (poza takimi białymi smugami ale nie wiem czy to z coropadu czy z ręcznika papierowego.
Na swoje usprawiedliwienie podam, że byłem mocno poddenerwowany na przyklejanie się wydruku i nie myślałem, że aceton może zaszkodzic.
Także moją poradę proszę traktować niepoważnie. Tak to jest jak się nie przestrzega zasady RTFM:D
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: miś »

Hehehe, nie pamiętam czy do Coropadu była instrukcja obsługi, ale wcześniej miałem BuildTak'a i tam była instrukcja w której wołami pisali że acetonem nie wolno. Albo woda, albo izopropanol. A coropad to praktycznie to samo co buildtak.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cebulator »

Hmm. Popatrzyłem teraz na stronę coropadu i w instrukcji (choć ciężko to nazwać instrukcją) nie ma słowa o tym, że aceton szkodzi. Choć piszą, żeby czyścić IPA50.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: Sławek »

Izopropanol będzie ok, ja mam buildtaka i nim czyszczę, w coropadzie będzie zapewne podobnie ;-)

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cobra »

Coropad mi się podoba! Dobrze trzyma - aż za dobrze :roll:
Jak odklejacie z tego wydruki? Cienkościenne wydruki z ABS-u jestem w stanie oderwać nożykiem tylko z gorącego stołu. Na zimno po prostu ulegają zniszczeniu.
Dla mnie też jest ważne, że nie muszę teraz przekładać podłoża przy zmianie ABS - PLA. Przekładanie szyb wiązało się to jednak z jakimś delikatnym kalibrowaniem wysokości.
Na razie jeszcze nie czyściłem coropada.

Wydrukowałem ostatnio a ABS-u etui na karty SD: http://www.thingiverse.com/thing:236151/#files
Grubość tego to 0,35 mm i przylega całą powierzchnią do podłoża. Bardzo trudno to oderwać bez deformacji i zniszczenia. W tym przypadku pewnie lepsza byłaby goła szyba.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: Fiszbin »

Musisz dobrać wysokość pierwszej warstwy, jak wprasujesz w podkładkę ABS to wszystko będzie do wywalenia.

Cos o drukowaniu na podkładkach.
http://centrumdruku3d.pl/coropad-polska ... -buildtak/
http://3dwpraktyce.pl/2015/08/gamplate- ... ego-stolu/
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mendel90 wałki 12mm

Post autor: cobra »

Drukowałem różne tunele chłodzące do swojej drukarki, ale zawsze coś nie pasowało. Przez długi czas miałem takie chłodzenie, ale dmuchało z jednej strony i to była wada (sorry za jakość zdjęcia):

Obrazek
Dość słabo to dmuchało, bo wentylator stłumiony.

Wpadła mi w ręce turbinka, co prawda na 24V, ale i na 12v dmucha zdrowo. Narysowałem tunel i wstępnie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Muszę jeszcze dorysować mocowanie.

Obrazek
________________
Cobra
ODPOWIEDZ