Drukarka DIY Mendel90- wersja budżetowa.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

No obudowa by się przydała. A jakby się dało takie ładne zaokrąglenia na rogach zrobić to już bajka.

A ciekawi mnie (tu pytanie do Grzecha), czy plastiki do ramy przykręcałeś śrubami czy wkrętami do drewna?

A co do obcinania wału to i tak pewnie muszę zrobić otwór pod resztę wału bo całkiem go będzie ciężko obciąć a w sumie jego długość to jakieś 12mm czyli nawet na wylot nie przejdzie.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Absolutnie nie na wkręty, tam trzeba coś poprawić czasami i będzie zonk. Śruby M4 + nakrętki samohamowne. Tyle, że do tego trzeba nóżki jakieś. Ja w projekcie uwzględniłem nóżki, ale syntetyczny chyba ich nie wycina...
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Grzechu, z wkrętami nie jest tak tragicznie. Zwłaszcza gdy otwory są robione na CNC. Ja swoją pierwszą M90 robiłem ręcznie i na wkręty. W celu poprawki wystarczy delikatnie odkręcić, przesunąć plastik (plastiki po to właśnie mają dużo szersze otwory aby była regulacja) i dokręcić. Wkręty do drewna nie są jednorazowego użytku przecież... Na śruby to się robi w obudowach takich jak dibond i wtedy nie ma innej możliwości. Tak zresztą też został zaprojektowany M90 że przy dibondzie są otwory przelotowe w podstawie, a przy MDF/drewnie nie są i oryginalnie jest to właśnie na wkręty.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Dla mnie wkręty są tylko w meblach, jak mogę, daję śruby :P Zresztą, na wkręty chyba jest ciut za duża średnica, skoro śruba M4 wchodzi... A otwory są tutaj przelotowo ;-)
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Śruba wchodzi bo tak to zrobił syntetyczny - nikt nie powiedział że zrobił zgodnie z projektem, zwłaszcza że jak piszesz są otwory przelotowe. W oryginalne generowany jest taki fajny PDF (z krzyżykami i opisanymi średnicami otworów pod wkręty) który gdyby wydrukować na kartce A2 to możnaby nakleić na podstawę i sobie ręcznie nawiercić otwory pod wkręty :)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Aa, pisząc to myślałem o odpowiedzi dla Sławka, bo on korzysta z ramy Pawła... o oryginalne nie myślałem. Teraz się zrozumieliśmy :P
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Zapytałem o wkręty, bo jednak sporo by się uprościł montaż.
Ale że za śrubki podkładki i nakrętki wyjdzie może ze 20 zł max to nie ma co się zastawiać.
Tylko będę musiał zawczasu wyliczyć długości śrub.

A teraz takie pytanie. Silniki dostałem razem z takimi mocowaniami:
Obrazek

To są dwie blaszki sklejone jakąś twardą gumą. Podejżewam, że to jest jakieś fabryczne mocowanie które nie przenosi drgań.
Ciekawi mnie, czy nie dało by się tego wykorzystać w M90? Problem mógłby powstać bo mocowane by było do plastików tylko dwoma śrubami.

Grzechu, do ramy są wycinane fajne nóżki (cobra pytał o te elementy w swoim wątku)
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Daruj sobie te mocowania antywibracyjne ;)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

fajne nóżki
Dla mnie one wcale nie są fajne. Zamiast nich dam solidne gumowe nóżki.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Ja myślałem coby przykręcić wkrętami te drewniane stopki a potem wkręcić w nie coś takiego:
http://www.sklep.unimet.pl/produkt__sto ... 66898.html
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Prace malarskie skończone:
Obrazek
Teraz czekam na plastiki i te nieszczęsne wałki 12mm.
Podjechał bym sobie do sklepu po śrubki ale nie wiem jakie długości brać. W necie niestety jest tylko rozpiska dla dibondu a on jest cieńszy.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Ładnie, ale oczojebny niebieściutki!
Moją pomalowałem 3 razy pędzlem bezbarwnym akrylem, a na to trysnąłem szarą farbą (chyba Duplo).
Ty nie mów nic o wałkach Φ12. Ja już dawno mam te wałki. Teraz je wziąłem, a tu 4 sztuki :roll: Taki byłem nieprzytomny, że chyba źle kliknąłem i teraz dokupiłem jeszcze dwa :oops:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

No właśnie strasznie jaskrawa ta farba, wolał bym bardziej matową. Początkowo pojechałem ją sprejem ale nie wyszło mi to bo nie dość że w połowie roboty się skończył to jeszcze zacieki się robiły i grudy na powierzchni.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

cebulator, no bo MDF trzeba porządnie zagruntować przed malowaniem. Teraz to musisz dać tej farbie dobrze wyschnąć, potem przeszlifować i pomalować jeszcze raz.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Dzisiaj zawitał do mnie listonosz z przesyłką a w niej:
Obrazek
Obrazek

Druk 3d widzę drugi raz w życiu (z czego pierwszy raz parę lat temu i wyglądało to jak poskładane klocki lego tylko bez tych wypustek na górze)

Same plastiki są twarde i niestety łamliwe:/ Już zdążyłem połamać jedno mocowanie łożyska stołu ale z tego co widzę to dość częsty przypadek. Trochę CA i będzie się trzymać choć nawet na połowie mocowania + trytka trzyma się mocno.
Muszę podgrzewać chyba te zatrzaski bo o ile stół i karetka mają mocowania na trytki to oś Y już jest tylko wciskana (ale z tego co widzę to pękać nie powinno bo inaczej tam warstwy biegną).
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
ODPOWIEDZ