Budujemy reprap'a ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
hmm
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 18:45
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: hmm »

Silnik wyłącza się na stałe. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że dopóki nie zrobię restartu { wyłączenie z prądu} to nawet ponowne włączenie drukowania od nowa nie włączy go. Po restarcie nie dotykając niczego silnik znowu chodzi więc sprzęt i połączenia chyba są sprawne. Stepsticki są chłodne więc to nie one.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: miś »

Ja bym na próbę podłączył silnik ekstrudera pod gniazdo E2 rampsa, przełożył stepstick obok i przemapował w firmware sterowanie silnikiem extrudera na wyjście E2.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: cobra »

Miałem (na Rumbie) anomalia pracy silnika osi Y. Zrobiłem tak, jak radzi teraz Miś i problem rozwiązałem. Był uszkodzony jeden kanał sterowania.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Kowal »

Podobno Rumba Rumbie nie równa :-P

Te z napisem RUMBA podobno są Obrazek,

Obrazek

a te z BIQU niekoniecznie :-/

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
hmm
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 18:45
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: hmm »

Sformatowałem jeszcze raz kartę, wsadziłem stary stepstick i już 7 godzin druku bez problemów. Chochliki :->
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: loko3126 »

Witam ponownie. Mam dwa pytania, czy da się podłączyć drugą krańcówkę na osi Z tak żeby jeden i drugi silnik poziomowały się osobno ? pytałem oto wcześniej, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, może się nie da tego zrobić w repetierze?
Drugie moje pytanie co zrobić żeby grzanie ekstrudera załączało się równocześnie z grzaniem stołu ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Verid »

loko3126 pisze: czy da się podłączyć drugą krańcówkę na osi Z tak żeby jeden i drugi silnik poziomowały się osobno ?
A po co chcesz to robić? Fakt że ekspert ze mnie żaden bo druksę mam coś koło roku i sporadycznie używam ale jak dotąd nie tylko nie słyszałem o takim rozwiązaniu ani nie miałem potrzeby szukania takowego. Silniki Zetki ustawiasz raz, tak żeby X był prostopadły do prowadnic Z i zapominasz.
loko3126 pisze:Drugie moje pytanie co zrobić żeby grzanie ekstrudera załączało się równocześnie z grzaniem stołu ?
A drukujesz z SD w drukarce czy z kompa? Bo w Pronterface wystarczy kliknąć dwa guziczki i obie grzałki ruszają.
Ten wredny...
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: loko3126 »

Wszystko jest ok tak jak piszesz, ale bardzo często drukarkę przewożę i silnik lewy ma krańcówkę prawy nie i w transporcie jak się przekręci śruba silnika prawego to już nie jest równolegle do stołu i trzeba mierzyć i ponownie ustawiać. Drukuję z karty SD i za każdy raz uruchamiam ekstruder z LCD.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Verid »

loko3126 pisze:transporcie jak się przekręci śruba silnika prawego to już nie jest równolegle do stołu i trzeba mierzyć i ponownie ustawiać.
:shock: Kilka razy woziłem moją druksę ale jeszcze ani razu coś takiego nie miało miejsca - może po prostu zrób sobie jakieś blokady transportowe na mechanizm Zetki?
loko3126 pisze:Drukuję z karty SD i za każdy raz uruchamiam ekstruder z LCD.
A to nie pomogę. Mam Marlina, nie Repetiera i 99% wydruków puszczam z PC.
Ten wredny...
loko3126
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 07:05

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: loko3126 »

U mnie śruby bardzo lekko pracują i stąd ten efekt, pomyśle nad jakąś blokadą, dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Pietruch »

Cześć

Czy ktoś próbował plastikowych łożysk liniowych w swojej drukarce? Tego typu: http://www.igus.eu/wpck/12157/Motek14_N ... stofflager
Czasami dźwięki z drukarki doprowadzają do szału i zastanawiam się nad jej wyciszeniem. Pierwsze co zrobiłem to wydrukowałem to: http://www.thingiverse.com/thing:1707045 i w pewnym stopniu pomogło, ale nadal przy szybkich rurach strasznie warczy i to nie jest elektronika. Stawiam właśnie na łożyska.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Kowal »

Podobno szybko "łapią luzy", lecz może to być spowodowane "chropowatymi" wałkami liniowymi. Producent zaleca je stosować na "swoich" prowadnicach aluminiowych.
Jeśli nie Chcesz "za dużo ryzykować", to możesz spróbować takich: Plastic LM8LUU 8mm Linear Ball Bearing Bush Bushing cnc parts 3D printer, lub na próbę wydrukować sobie http://www.thingiverse.com/thing:102482, lub takie http://www.thingiverse.com/thing:24990 tylko raczej z ABS-u lub PET-G.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: xboomx »

Moje łożyska (LM8LUU tradycyjne) już po kilku użyciach zostawiły rowki na wałkach z allegro. Wygląda jednak na to, że ciągle pracują w tych rowkach i nie wpływa to zbytnio na jakość wydruku. Moja Prusa i3 zawsze drukowała (jak już drukowała, a nie zatykała się) w miarę przyzwoicie. Utrzymuje ten stan do dzisiaj - z "naznaczonymi" wałkami.
Stosujecie jakieś smary w waszych drukarkach?
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: yorg68 »

xboomx pisze:Stosujecie jakieś smary w waszych drukarkach?
U mnie na wałki liniowe oliwka z oliwek i na gwinty ŁT 43

Jerzy
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: miś »

Zamiast oliwki z oliwek dał bym jednak olej silnikowy albo przekładniowy. Oliwka jednak z czasem wysycha i jełczeje ;-)
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ