DRUKARKA GATE 3NOVATICA DIY - unboxing

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

qczek, ale te łożyska na wałku to mają pracować liniowo a nie obrotowo (to tak apropo filmiku).
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

cebulator pisze:qczek, ale te łożyska na wałku to mają pracować liniowo a nie obrotowo (to tak apropo filmiku).
Ja wiem rozumiem. I dlatego jak widzisz na filmiku:
a) Na wałku NIE szlifowanym, łożysko obraca się luźno a nie powinno
b) Na wałku szlifowanym łożysko się nie chce obracać i tak jest dobrze.

W łożysku, kulki nie mają się ślizgać po bieżni (wałku) tylko mają o niego trzeć i się obracać. dzięki temu one wędrują tymi rowkami i każda zużywa się tam samo. W przypadku wałka nie szlifowanego efekt łożyskowania jest czysto ślizgowy co czuć, tak samo jak byś założył tulejkę z brązu np.
Weź sobie łożysko normalne obrotowe, zablokuj koszyk i bieżnie wewnętrzną, i spróbuj obrócić bieżnie zewnętrzną. Nie da się (abo da się z dużymi oporami), bo kulki się nie ślizgają. I tak ma być.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

cebulator pisze:qczek, ale te łożyska na wałku to mają pracować liniowo a nie obrotowo (to tak apropo filmiku).
Już pomijając fakt żeby szlifować to papierem :)

Nie wiem czy znasz autorze to forum , ale jak nie to tam wiele info znajdziesz.
Jest też sporo linków do sklepów gdzie mógł byś kupić dobrej jakości elementy , lub zbudować samemu taką drukarkę ;-)

http://www.cnc.info.pl/?sid=dd9c8637cd6 ... 076570d0d3
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Eski pisze: Już pomijając fakt żeby szlifować to papierem :)
A kto szlifował? Miałem taki zamiar, bo sorry ale odcisk od szczęk (imadła?) na wałku to lekka porażka, ale zakupiłem nowe. Więc nie wiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

qczek pisze:
Eski pisze: Już pomijając fakt żeby szlifować to papierem :)
A kto szlifował? Miałem taki zamiar, bo sorry ale odcisk od szczęk (imadła?) na wałku to lekka porażka, ale zakupiłem nowe. Więc nie wiem o co chodzi...

No to dobrze zrobiłeś. ( o nic nie chodzi )
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Bo do imadła pomiędzy wystarczy nawet głupi ręcznik, wtedy nic nam się nie odciśnie.

Drukarka, jak drukarka, lecz elementy dają dużo do myslenia.
Trutututu nici z drutu.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Mateusz pisze:Bo do imadła pomiędzy wystarczy nawet głupi ręcznik,
Jeśli chodzi o pręty stalowe to nawet wystarczy aluminium.
Ale najlepiej to drewno czy twardy plastik.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

qczek pisze: A co do płytki sterownika, to dostałeś w niej jakiś soft, bo moja milczy, repetier nie jest sie w stanie z nią połączyć chociaż port com jest wykrywany.
Jakiej wersji arduino należy użyć, bo instrukcja jest że tak powiem zajebiście skąpa także w tym temacie? ;)
Pozdro
Krzysiek
qczek, napisz mi w PW swojego maila, wyślę Ci soft i najnowszy wsad który otrzymałem po zakupie mojej drukarki od XYZshop
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Dalsza część relacji.

Stół jest krzywy, nie jakoś wiele, ale z 0.5 mm odstaje na środku...
Obrazek

Grzałka fajna, gdyby ktoś pomyślał jeszcze, aby przewodów nie wyprowadzać w prost na śrubę ze sprężyną to było by super.
Obrazek
Obrazek

Nakrętka radełkowana umieszczona w miejscu w sam raz dla 3-5 latka, no chyba, że to wersja azjatycka produktu, oni tam mają mniejsze rączki...
Obrazek

Litepaipy nieco krzywo, ale co tam, gniazdo karty SD, po taniości bez wyrzutnika (dobre i 50gr zaoszczędzone :)
Obrazek

Obudowa elektroniki, ma owalne otwory, aby można było przesuwać elektronikę i dopasować do otworów led/resetu. Jak by nie można było zrobić estetycznie okrągłych otworów, a owalne w PCB...
Obrazek

Wentylator OK (sunon), zamontowany za po mocą typowego dla tej konstrukcji elementu dystansowego nakrętki M4 nałożonej na śrubę M3 :) Poza tym po 10 odchyleniach pomimo nakrętki samo kontrującej, zaczyna latać jak psu....
Obrazek

Elementy mocujące peszel kabla, nie mogą być chyba dobrą reklamą wydruków z jakiejkolwiek drukarki, krzywe, nie dające się wcisnąć w profile, a już na pewno nie da się tego rozmontować...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może ja jakiś ciemny jestem, ale zostało mi tyle śrubek i innych rzeczy, za to brakło 3 innych śrubek i jednej nakrętki...
Obrazek

A ten wózek to zastanawiam się co będzie jak zjedzie z prowadnicy, i tak dałem ją max w prawo, 20 mm dłuższa prowadnica to koszt nie do przejścia...
Obrazek

Całość wygląda tak
Obrazek

Teraz kable. Producent wspomina, że mogą być dostarczone kable w ekranie i wtedy należy użyć tegoż ekranu w celach ekranowania :), niemniej moja wersja zawiera kable bez ekranu :(. Może jest jakaś wersja eksportowa PRO :)

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Te kątowniki to pewnie dodatkowe do ramy na dole, żeby nie tańczyła i była prosta ;-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

miś pisze:Te kątowniki to pewnie dodatkowe do ramy na dole, żeby nie tańczyła i była prosta ;-)
Też tak myślałem, niestety instrukcja o tym milczy, nie ma dodatkowych 8 nakrętek teowych/śrubek. Więc może wersja 2.0, albo dali zamiast śrubek, co tam sztuka jest sztuka :)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

qczek pisze:Nakrętka radełkowana umieszczona w miejscu w sam raz dla 3-5 latka, no chyba, że to wersja azjatycka produktu, oni tam mają mniejsze rączki...
zrób od razu inaczej... ja dałem radełkowe nakrętki od dołu a z góry śruby na krzyżak (może być imbus) i wtedy możesz sobie regulować stół od góry, ja to robię podczas pracy jak leci pierwsza warstwa patrząc jaka gruba jest kreska. Nakrętkę Teowa dałem łbem do stołu alu + taśma 2 stronna i się sama nie kręci podczas regulacji.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

marbalon pisze:
qczek pisze:Nakrętka radełkowana umieszczona w miejscu w sam raz dla 3-5 latka, no chyba, że to wersja azjatycka produktu, oni tam mają mniejsze rączki...
zrób od razu inaczej... ja dałem radełkowe nakrętki od dołu a z góry śruby na krzyżak (może być imbus) i wtedy możesz sobie regulować stół od góry, ja to robię podczas pracy jak leci pierwsza warstwa patrząc jaka gruba jest kreska. Nakrętkę Teowa dałem łbem do stołu alu + taśma 2 stronna i się sama nie kręci podczas regulacji.
No dobra, ale wolał bym nie ustawiać stołu za każdym wydrukiem.
Jak jest geneza tego, że tak trzeba robić, czy oni wykorzystują przypadkiem w sofcie tą krańcówkę, żeby ustawić "poziom 0".

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

qczek pisze:No dobra, ale wolał bym nie ustawiać stołu za każdym wydrukiem.
Nie wiem czy przy oddzielaniu wydruku od stołu uda Ci się go nie zruszyć... I tu nie chodzi o wysokość całego stołu kontrolowaną przez krańcówkę, tylko w poszczególnych jego narożnikach.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

miś pisze:
qczek pisze:No dobra, ale wolał bym nie ustawiać stołu za każdym wydrukiem.
Nie wiem czy przy oddzielaniu wydruku od stołu uda Ci się go nie zruszyć...
Ale czego, szyby przylegającej do nierównego stołu, sprężyn?
Bo wałki to raczej nie powinny się poruszyć...
ODPOWIEDZ