Drukowanie 3d

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Hm, to jest bardzo logiczne. 6warstwowa elektronika, czego nie rozumiesz?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

jakuban pisze:Hm, to jest bardzo logiczne. 6warstwowa elektronika, czego nie rozumiesz?
Czego? Po co do sterowania kilkoma silnikami krokowymi, i odczytu temp, i ciśnienia, przy braku konieczności miniaturyzacji stosować takie "rozwiązania". W sumie mogli dać 10 było by jeszcze lepiej :)
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

jakoś trzeba zaimponować lajkonikom
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

to ma drukować dokładne obiekty? co w tym jest innowacyjnego? mechanika mechaniką, ale to dalej jest zwykły FDM...
na nasze potrzeby zwykły mendel wystarczy i nie trzeba wydawać 8kzł za marketingowy bełkot :roll:

jeśli chcesz jakości i rozdzielczości, to lepiej SLA
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Za tą cenę miałbyś Up! Boxa z podgrzewaną zamkniętą komorą (wychodzi w styczniu). Tak jak patrzyłem na jej wydruki, to IMHO były trochę mniej dokładne od Zortraxowych. Dałeś im jakiś model na wydruk próbny?
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

qczek pisze:Hm, to jest bardzo logiczne. 6warstwowa elektronika, czego nie rozumiesz?
Jakoś nie bronię Gate jako najlepszy produkt na rynku ale za drugim razem pomimo wad wybrałbym znów tą drukarkę. Ale do rzeczy akurat czy to 2 warstwy czy wspomniane 6 to w tym przypadku nie ma to znaczenia bo czym ta elektronika ma się zakłócać? Moja chodzi dzień w dzień od 2 miesięcy i jakoś nie przypominam sobie aby się sama z siebie zresetowała podczas pracy. Fakt że nie lubi przepięć w sieci i jak na jednej listwie jest inne urządzenie i sobie szarpnie prądem to drukarka lubi się zresetować ale tu akurat zasilacza bym się czepiał bo ten X-boxowy który jest w zestawie do Gate chodzi na granicy jego wydajności bo słychać że jak się grzanie włącza to wentylatory zwalniają itp. Mam podłączoną teraz bezpośrednio do gniazdka i nie ma tematu, a podłączam tego samego gniazdka ładowarkę do pakietów i nic się nie dzieje.

No ale coś za coś 3tyś(4tyś złożona) brutto z polskim serwisem itp. to nie jest jakiś wielki koszt, a problemy poziomowania stołu itp. będą w doskonałej większości tego co jest sprzedawane bo zasada to chyba wszędzie ta sama. Tak więc w tej technologii nie kupowałbym drukarki za dużą kasę bo sama technologia jest ułomna i nie ma co się chyba przesilać finanasowo aby zobaczyć mniejszy prążek na wydruku...chociaż tu Gate nie mogę nic zarzucić.

No i drugi temat - jeżeli często chcesz drukować z ABS to jednak szukałbym drukarki z komorą zamkniętą - na pewno nie zaszkodzi. Chociaż sam fakt używania ABS w tych drukarkach jest w moim odczuciu mocno naciągany. Sam materiał ABS jest może i mocniejszy ale z uwagi na technologię elementy wychodzą słabsze bo warstwy nie są tak zespojone ze sobą. Testowałem już wiele ustawień ABS i zawsze łamie się on w ten sam sposób - wzdłuż warstw, nawet przy ustawieniu 250C na dyszy, stół 105C i bardzo wolny wydruk nie było to zbyt fajne wytrzymałościowo. Fakt że nie używam jakiegoś markowego filamentu co może mieć wpływ na wydruk z pewnością. Nie mniej tutaj też ABS słabo wypada bo mam biały i niebieski ABS jednego producenta i biały jest super a niebieski do bani, za to PLA jaki bym nie kupił jest super ;-)

No to się rozpisałem ;-)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Zgadzam się z Marbalonem odnośnie pierwszej części. Mam przewody prowadzone bez wnikania "co obok czego". Czyli zasilanie stołu bezpośrednio przy przewodach od termistora. Zasilanie silników razem z krańcówkami. Żadnych zakłóceń, nigdy żadnego błedu nie miałem. Jedynie jak z tego samego rozwidlenia gniazdek lampkę włączę... ale badziewny stary ATX mam, czyli to samo co u Marbalona :mrgreen:
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: super_oko »

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem prusai3, sprowadzająć części z chin wyszło mi 1.3k. Trochę mnie dziwią te super rozbierzności w cenach producentów gdzie jeżeli jest dobrze skalibrowana tania drukarka, to jakość wydruku praktycznie jest identyczna/porównywalna. Wiadomo, że extruder pewnie jest lepiej dopracowany ale do zastosowań hobbystycznych, przy najmniej dla mnie, gra nie warta świeczki.

Przez pierwsze miesiące wszystko miałem podłączone na pająka, nigdy nie miałem żadnych zakłóceń ze strony elektroniki. Drukuję tylko na ABSie, mogę potwierdzić, że plastik plastikowy nie równy. Kolory nawet tego samego producenta mogą mieć dosyć spore róźnice. Ja zawsze dobieram odpowiednią temperaturę do koloru metodą prób i błędów.

Do łączenia warst absu po drukowaniu używam albo Acetonu na zimno, w komorze tak 1h, albo poprostu gęstego soku z ABS i smyram pędzelkiem, działa bardzo podobnie.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Panowie,
Zdecydowałem się na gata, tylko czy kupować bezpośrednio o producente (http://3novatica.com) czy też u dilera jakiegoś?
U producenta jest brak na magazynie, mam zrobić płatność, ale nigdzie info jak długo to będzie trwało...
Pozdrawiam
Krzysiek
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

qczek pisze:Panowie,
Zdecydowałem się na gata, tylko czy kupować bezpośrednio o producente (http://3novatica.com) czy też u dilera jakiegoś?
U producenta jest brak na magazynie, mam zrobić płatność, ale nigdzie info jak długo to będzie trwało...
Pozdrawiam
Krzysiek
Oni są na etapie "będzie Pan zadowolony ;-)"
od jutro do za tydzień, ale zadzwoń i się dowiesz dokładnie.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

qczek pisze:Panowie,
Zdecydowałem się na gata, tylko czy kupować bezpośrednio o producente (http://3novatica.com) czy też u dilera jakiegoś?
U producenta jest brak na magazynie, mam zrobić płatność, ale nigdzie info jak długo to będzie trwało...
Pozdrawiam
Krzysiek
Kupowałem od producenta ale to nie robi różnicy z tego co mi mówili jak dzwoniłem do nich bezpośrednio.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

marbalon pisze: Kupowałem od producenta ale to nie robi różnicy z tego co mi mówili jak dzwoniłem do nich bezpośrednio.
Próbuje tam się bezskutecznie od rana dodzwonić(wew. 1 dział sprzedaży nie odpowiada, 2 dla partnerów to samo, 3,4 serwis, od razu rozłącza rozmowę). WTF? Wie ktoś coś o tej firmie, czy to jakaś firma krzak? (w sumie spółka komandytowa, to znaczy, czyli defaultowo uciekanie od odpowiedzialności na starcie). Kiedyś na odpowiedź mailową 3 dni czekałem, powiem szczerze, że jak tak ma wyglądać wsparcie techniczne produktu, to ja wolę chińszczyznę?
Jakieś doświadczenia w kontakcie ?

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

qczek pisze:Próbuje tam się bezskutecznie od rana dodzwonić
To mi się udawało zawsze, ale oni chyba cierpią na klęskę urodzaju przez co wsparcie jest jakie jest. Z tym uciekaniem od odpowiedzialności bym nie przesadzał chyba bo zarówno moje jakieś problemy jak i znajomych rozpatrywane są pozytywnie.

No ja nie namawiam bo wyjdę na udziałowca jeszcze ;-) Ja generalnie brałem z PL bo kupowałem na firmę z FV itp. więc porównywanie z cenami chińczyków już nie było takie korzystne dla nich.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

No to fajnie, będę dobijał się dalej...
Też na firmę to kupuję, więc - VAT - podatek dochodowy i jest ok ;)
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Z rozmów jakie z nimi przeprowadziłem na targach wyglądali na starających się, ale moja historia kontaktów telefonicznych również nie była najlepsza. Jeśli chcesz kupić Gate to możesz jeszcze porozmawiać z ich dystrybutorem Pawłem Ślusarczykiem , który jest jednocześnie prowadzącym portal

http://centrumdruku3d.pl/

Z nim rozmowa jest treściwa i kontakt bez zarzutu, a w razie czego może pomóc w kontaktach z ich serwisem.
qczek pisze:No to fajnie, będę dobijał się dalej...
Też na firmę to kupuję, więc - VAT - podatek dochodowy i jest ok ;)
---------------------
Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ