Drukowanie 3d

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Dostałem w końcu namiar na miłą panią sales managera w 3novatica i zakupiłem gata :).
Ma być jutro albo pojutrze :)
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Ja dodam od siebie parę słów na temat zakupu w 3Novatica.
Po wyjściu na świat Dragonka zdałem sobie sprawę czego mi brakuje w moim garażu i kupiłem w listopadzie GATE 3D do samodzielnego montażu.

Wybór padł na GATE 3D ponieważ sprzet ten ma duzo użytkowników i dobre wsparcie na http://www.mojreprap.pl (którego autorem jest zresztą twórca GETE 3D) a dla laika wsparcie to podstawa.

Tez zastanawiałem się czy brać od pośrednika czy z 3Novatica.
Pytałem w 3Novatica i zadeklarowali mi ze sprzęt kupowany bezpośrednio u nich ma gwarancję realizowaną przez 3Novatica, jeżeli kupie u pośrednika to serwisuje pośrednik a 3Novatica "umywa ręce".
Obawiając się co będzie z gwarancją jak pośrednik zwinie firmę kupiłem bezpośrednio w 3Novatica.

Zakup w 3Novatica był troche problematyczny, mimo wcześniejszej korespondencji w której pisałem co chce kupić musiałem wysyłac "spacjalne" zapytanie, w zamian dostałem ofertę, miałem ją wydrukować, podpisać i odesłać skan i na tej podstawie wysłali mi fakture proforma... po wpłacie (mimo ze sprzet był na stanie musiałem poczekać kilka dni aż drukarka do mnie dotarła).

Powyższa procedura chyba juz uległa uproszczeniu bo teraz można w końcu założyć sobie konto na stronie i prawdopodobnie działa to już tak jak należy... ale nie sprawdzałem.

Przy zakupie na allegro sprzęt miałbym na drugi dzień.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

No ja poza błędami na stronie w trakcie płatności paypalem, nie miałem większych problemów...
Macie, może jakieś rady dotyczące składania gata?
Coś czego nie ma w instrukcji lub jest nie jasne ?
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Instrukcja jest w miarę intuicyjna, złożyłem sprzęt w 3 wieczory bez większych problemów a nie miałem nigdy do czynienia z tego typu sprzętami.
Jest tylko w niej błąd podający nieaktualne napięcia na stepstickach (może już poprawili bo im to zgłaszałem).

Napisane w instrukcji było 1,5V ale to dotyczyło poprzedniej wersji stepsticków, na tych nowych musisz ustawić dla wszystkich silników krokowych 0,9V a dla ekstrudera serwis 3Novatica zasugerował mi 0,87V (pewnie ze względu na temperaturę pracy tego silnika)
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Jak juz sie wszyscy chwala .to tez sie pochwale
kupilem da vinci mimo kiepskiej opini kol z forum .ktory z nie korzystal
ja jestem zadowolony
zrobilem na arduino reseter do kardzidzy i ustawiania plyty i extrudera
mozna drukowac teraz wszystkim
jestem zadowolony z zakupu
ale jak tobyea ze kazda sroczka swoj ogonek chwali
to wiecej napisze o wynalazku za kilka tygodni
bo w rej chwili mam zbyt malo czasu na wieksze testowanie
jestem niestety zaje... robota
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Panowie o dobrym serduchu.

Potrzebuje pliki do elementów

http://reprap.org/wiki/Prusa_Mendel


Czy ktoś juz drukował, bądź wie gdzie znaleźć "RAR" ?
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

W linku, ktory podales, 'Printed Parts' masz link do repozytorow githuba. Tam mozesz doszukac sie plikow stl. Moze nie w rar, ale calosc mozesz sciagnac w formacie zip :P

Nie sledze teraz tematu drukarek 3d, ale keidy ja zabieralem sie za budowy byla juz prusa i3. Ponoc sztywniejsza i chyba latwiejsza w budowie. i3 Ci nie pasuje?
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

I3 jak by nie patrzeć jest sztywniejszą konstrukcją. Całą pinową ramę, można z czegoś grubego nawet Laubzegą wyciąć i będzie cacy.
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

Ja zamowilem pocieta sklejke w castoramie. Maja dobry sprzet do ciecia. Przyciete na wymiar, gladkie krawedzie, katy proste .... Tylko nawiercic pod wkrety i pudlo poskladane.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

A czy któryś kolega wydrukował by te plastiki do prusa i3?

PS. Są gdzieś w necie dxf'y z tą ramą pod sklejkę czy muszę sam rzeźbić w cadzie?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

Nie wiem nic o dxf, ale na podanym wczesniej adresie do wiki znajdziesz chyba wszystko co potrzeba. Dokladnie to na tej podstronie:
http://reprap.org/wiki/Prusa_i3_Build_Manual
Jest lista deseczek, pretow, gwintow... Wszystko ladnie zwymiarowane.

Co do plastikow, polecam znalezc kogos kto oglasza sie z taka robota. Na allegro widzialem ofety dla i3 rework za 170zl. Calkiem tanio jak za tyle plastiku.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Na aliexpress widziałem komplet plastików do i3 za 41$.
Pliki dxf do ramy i3 też znalazłem.
Ale jak teraz patrzę to chyba lepszy byłby mendel90. Bo i3 trzyma się tylko na tych prętach gwintowanych.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Ale jak teraz patrzę to chyba lepszy byłby mendel90.
Też do tego wniosku doszedłem i zacząłem kompletować graty do wersji z wałkami Φ12mm.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Panowie, a powiedzcie mi, do drukarki w miarę rozsądną głowicę. Od czego tez zalezy z jakiego materiału bedę mógł drukować? Czyżby od temperatury jaka głowica podaje?
Trutututu nici z drutu.
ODPOWIEDZ