Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Post autor: Palryk »

Niedawno kupiłem sobie Phantoma 3 i zaliczyłem pierwszego kreta, całkiem twardego bo na beton, po wcześniejszym otarciu się o elewacje budynku, no i mam komplet śmigieł które z początku stwierdziłem że wywalę bo już są pocharatane ale jak już ochłonąłem to przyjrzałem się im i stwierdziłem że w zasadzie nic im nie jest poza zjechanymi główkami no i jedno śmigło ma uszczerbek taki 1mmx2mm mniej więcej. Inne śmigła tylko miały lekko szorstką fakturę w miejscach gdzie miały kontakt z przeszkodą czy ziemią, po przejechaniu drobnoziarnistym papierem wyglądają już dobrze, tylko czy to nie ryzykowne używać jeszcze takich śmigieł? Spód wydaje się nie tknięty. Domyślam się że pewnie są jeszcze niewyważone.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Post autor: kuczy »

Załóż, wyjdź np na łąkę, wznies się na 1-2m obserwuj i słuchaj. Wg mnie tragedii nie ma, jak kopter bedzie latał jak dotychczas to spróbuj troche wyżej polatać też niedaleko siebie. Puki nie sprawdzisz zachowania mydelniczki to nikt ci nie powie na ile to na nią wplynie. Ja sie nauczylem, ze niestety ale trzeba miec w zapasie jakis komplet, zeby po minucie zabawy i krecie nie czekac tygodnia na paczke z nowymi.
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Post autor: Palryk »

No właśnie tak jak piszesz, teraz używam drugiego kompletu z zestawu i nie chciałbym w razie co zostać bez żadnych śmigieł. A jeżeli już chciałbym kupić drugi komplet to oryginały od DJI są warte swojej ceny czy istnieją jakieś tańsze zamienniki, których zakup warto rozważyć?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Post autor: Verid »

kuczy pisze:Załóż, wyjdź np na łąkę, wznies się na 1-2m obserwuj i słuchaj.
Żadne takie bo zanim cokolwiek usłyszy (o ile cokolwiek) to łożyska po zadzie dostaną. Jak nie ma uszczerbków tylko same otarcia to bezwzględnie najpierw na wyważarkę bo szkoda silników.
Ten wredny...
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Śmigła po krecie - nadają się czy do wyrzucenia?

Post autor: Palryk »

O właśnie tak jak myślałem, dobrze że piszesz
ODPOWIEDZ