mocowanie śmigła - pierścień centrujący - adapter - problem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mr_egon
Posty: 33
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 22:41
Lokalizacja: Lublin

mocowanie śmigła - pierścień centrujący - adapter - problem

Post autor: mr_egon »

Szanowni Panowie Eksperci,
posiadam śmigła, które przyszły wraz z pierścieniami centrującymi co przedstawia zdjęcie poniżej:
pierscien smiglo.jpg
pierscien smiglo.jpg (275.62 KiB) Przejrzano 6339 razy
Wraz z silnikami przyszły takie adapterki do zamocowania śmigieł na wale silnika widoczne na zdjęciu:
adapter pierscien.jpg
adapter pierscien.jpg (346.07 KiB) Przejrzano 6339 razy
Proszę mnie teraz oświecić jakim cudem mam zamocować pierścień centrujący na niegwintowanej części walca skoro średnica niegwintowanej części wynosi D = 5,25 mm:
srednica walca.jpg
srednica walca.jpg (207.85 KiB) Przejrzano 6339 razy
a średnica zewnętrzna gwintu wynosi dz = 5,85 mm:
dz.jpg
dz.jpg (212.51 KiB) Przejrzano 6339 razy
Co te Chińczyki wymyśliły. Bez pierścienia to nie ma sensu - nie po to szlifuję śmigło w celu wyważenia, żeby potem latało 0,6 mm na wale bo nie ma pierścienia założonego, albo jest tylko że o większej średnicy wewnętrznej.
Problem ten już był poruszany na forum Mocowanie śmigieł do silników (quadcopter)
Problem w tym że zadna z tych tulejek nie chce przejść przez gwint tego adapterka.
ale rozmowa zeszła na inny temat

z góry dziękuje za pomoc
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: mocowanie śmigła - pierścień centrujący - adapter - prob

Post autor: xboomx »

Może nie jestem specjalistą, ale przychodzą mi do głowy trzy rozwiązania.
1) Rozciąć pierścień ostrym nożem (skalpel lub do tapet) tak, żeby jak najmniej zdeformować plastik w miejscu nacięcia.
2) Przeszlifować / spiłować wierzchołek gwintu
3) Zmrozić adapter śmigła (powinien się minimalnie skurczyć) i podgrzać pierścień - może uzyska wystarczającą elastyczność?

Można też kupić nowy, pasujący do śmigieł, adapter :)

Pozdrawiam
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: mocowanie śmigła - pierścień centrujący - adapter - prob

Post autor: Tanner »

Ten adapter to jest jakiś wymysł moim zdaniem, czego by nie zrobić, najpierw śmigło musi przejść przez 5.85mm żeby zatrzymać się na 5.25, też nie rozumiem. Można włożyć tulejkę tak aby śmigło było na wysokości gwintu, ale nadal to jakaś dziwna kombinacja a tulejka niewycentrowana zrobi ogromne bicie. Jakie to silniki i jaki mają oryginalnie system montażu?
ODPOWIEDZ