śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Adasko »

raczej nie
bo smiglo bedzie pracowac jak w normalnym copterze przy gazie na max
zacytuje "Może i ludzie na niech latają, nie będę się upierał, że się nie da ale ja nie potrafię "
i tego bym sie trzymal
co Ty mu zrobiles ze wazy 700g ?
oranzade wozisz?
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Adasko pisze:
co Ty mu zrobiles ze wazy 700g ?
oranzade wozisz?
Nie, ale rama plus pakiet 2200mAh plus kamera płytkowa (niestety kupiłem taką, co nie mogę wytargać z obudowy i worze teraz niepotrzebnie), DJI NAZA lite bez GPS, 4x regle 20A Afro simonK (nie było akurat dostępnych żadnych 12A a mnie czas trochę gonił ale za to będę mógł podczepić pakiet 4s kiedyś albo będzie do innej zabawki), kamera mobius do nagrywania i wyszło 680g jak sprawdzałem ostatnio gotowe do lotu ze wszystkim. Na tych pakietach 2200 i carbonach trójramiennych 5x3 latał około 6 minut. Na Gemfanach nie wiem jak długo bo zawsze się rozleciały przed końcem baterii :mrgreen: :-P. Jak się ogarnę, to wrzucę relację z budowy jak to wszystko jest poskładane i co z czym dokładnie bo się zabieram już od dłuższego czasu za to.
Obrazek
Obrazek

Ogólnie podsumowując moja opinia jest taka, że do mojego quada się te śmigła nie nadają bo ewidentnie się rozlatują. Ustaliliśmy, że prawdopodobną przyczyną mogą może być za duża masa mojego quadrocoptera co wydaje się być logicznym wytłumaczeniem.
Adasko pisze
raczej nie
bo smiglo bedzie pracowac jak w normalnym copterze przy gazie na max
No ale w moim z gazem na max to już będą bardziej dostawać popalić.
Ja zostaje przy swoim i będę polecał śmigła carbonowe. Jak czytałem wcześniej mają sporo zalet w porównaniu do plastików a wadę jedną w postaci ceny co nie gra dla mnie akurat większej roli bo quad był budowany nie pod kątem typowego szaleństwa i wyścigów tylko mobilności a docelowo ma być wkomponowany w kufer od motocykla.
O Gemfanach powiem tylko: NIE, NIE, NIE CHCĘ, NIE DA SIĘ, NIE BĘDĘ, NIE LUBIE I JUŻ!!! :mrgreen: :-P :-D a wszystkich ich użytkownikom życzę, aby nie spotkały was takie przygody z tymi śmigłami jak mnie.
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Adrián »

Dziwne masz problemy, mi też jeszcze nigdy nie pękły same z siebie. Wagę masz bardzo dużą, może to przez naze i całe okablowanie do niej ? Nie wiem, ile waży, ale wygląda, że nie mało. Wsadź coś lżejszego, naze32, cc3d i lżejszy pakiet. Czasy będziesz miał podobne, a nie będzie taki ciężki.
W którym miejscu Ci najczęściej pękały? Może za mocno dokręcasz?

Editt:
Te są podobno dobre i nie drogie : http://rctimer.com/product-1066.html kiedyś sobie zamówię do testów.
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Doszły do mnie i już jestem po testach śmigieł carbonowych z ABC-RC: śmigła 6x3 carbon w ABC RC
Tak wyglądają zamontowane w modelu:

Obrazek

Co można o nich powiedzieć? Tyle, że sprawują się rewelacyjnie. Znacznie lżejsze i dokładniej wykonane niż śmigłą carbonowe trójłopatowe, na których latałem wcześniej. Brak problemów z wyważeniem. Model ewidentnie lata ciszej i pewniej. Co najważniejsze, nie rozpadają się w locie.
Jestem bardzo zadowolony. Cena akceptowalna. Gemfany wychodziły drożej (jeden komplet na 2 minuty lotu plus naprawa to drogo :-) ).

Co do wagi. Kolega Adrián jak i duża większość latają na silnikach 1804, 1806. Ja latam na 2204 i jest on przynajmniej o 10-12g cięższy. I tak model kolegi Adrián waży do lotu 330g a mój 450 co daje nam różnicę 120g. Na samych silnikach jest 40-48g różnicy. Na regulatorach też trochę bo mam 20A afro aby można było przyszłościowo podłączyć pakiet 4S (i nie było innych dostępnych). Do tego mobius, pakiet 2200mAh i się robi tyle, ile pisałem. Do tego te silniki kręcą troszeczkę szybciej i dlatego te Gemfany są za bardzo dziadowskie do mojego modelu (inna konfiguracja do innych zastosowań po prostu).
Co do wagi NAZY, różnicy w wadze za wielkiej nie ma a na pewno nie na tyle duża, abym z niej rezygnował.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Adasko »

no to pojechales bo naza z zled modulem to wazy 10 razy wiecej niz cc3d czy flip32 a gdy dorzucisz gps to juz masz nazbierane prawie 100g w poruwnaniu do 7g flipa
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Burakko »

Adasko popraw ortografię proszę.... Mega waga jak 700 gram. Ja na 2200 z wszystkim gotowy do lotu 530g. Ale cóż jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Ktoś używa śmigieł T-type czy tylko ja ?
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Adaśko, dokładnie to MC 25g VU20g a LED 13, minus poskracane kable da to niecałe 50g. W porównaniu do tego, co napisałeś plus obudowa jak tutaj różnica jest niewielka. Nawet bez obudowy to i tak wolę NAZE, więc dyskusja na ten temat jest bez sensu bo tak to miałem przemyślane i tak ma być. Model waży więcej, ale lata bardzo dobrze, czas lotu jest odpowiedni i jestem zadowolony. Planuje zmiany, rozwój i odchudzanie, ale nie teraz.
Przypominam, że temat dotyczy ŚMIGIEŁ. O wadze będzie można sobie podyskutować (do czego zapraszam) jak zrobię opis mojego modelu w dziale platformy do czego się od dłuższego czasu zabieram.

Dla niecierpliwych, żeby rozwiać wątpliwości odnośnie wagi podaję parę informacji:
Naza+PMU+LED – 45-50g
Rama 160g
Silniki 4x24g= 96g
Regulatory 4x23g=92g
Kamera płytkowa 30g
Śmigła, okablowanie, nadajnik video, nadajnik RC, 40-50g
Razem: 450-460g
Do tego pakiet 180g, mobius 43g
Razem: 670 i działa
Silniki mają przy śmigłach 6 cali ciąg 420g (4x420=1680g ciągu teoretycznego)
Dodatkowo czytałem, że są osoby co latają na tych silnikach na pakietach 4S i wtedy przyrost ciągu jest jeszcze ciekawszy i dlatego wybrałem te a nie 1806 (większy moment, możliwość latania na większych śmigłach, na pakietach 4S, teraz nie do końca jestem pewien czy słusznie ale nie mam zamiaru się nad tym użalać bo już mam takie silniki i takie będą musiały zostać).
Czas lotu około 8minut.
Najbardziej jestem zły na zakupioną kamerę płytkową, której nie da się wywalić z ciężkiej, metalowej obudowy. Na tym i na regulatorach to bym mógł zaoszczędzić z 50g.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Assur92 »

Ja również latam na chińskich gefmanach zazwyczaj z BG lub HK i szczerze mówiąc nie mam żadnego problemu, z trójłopatowymi miałem problem że pękały przy piaście, ale 2 łopatowa jak dla mnie są ok, uszkodzą się tak gdzie o coś zawadzę czy uderzą, ale to chyba nie ma śmigła które to przeżyje. Przy okazji FC robi naprawdę dobrą robotę bo czy nowe śmigło czy już wyszczerbione na końcach to maluch lata stabilnie i przewidywalne.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Burakko »

Mam 1806 śmigła 6 i większy ciąg wiec jak ? 470g x 4 =1880g
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: dubik3e »

do skasowania.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Adrián »

Tu nie chodziło o "licytowanie się" co i kto ma, chodzi o fakt, że 700g na tak mały model i śmigła gf plastiki, to pewnie już było zbyt wiele, dlatego padały jak muchy. Z tego co widze, to masz sporo niepotrzebnej wagi do zbicia, ale jak Tobie odpowiada to ok ;-)
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Też doszedłem do tego, że trochę za "gruby" ale trochę mi się "założenia" rozjechały i myślałem, że z NAZĄ będzie fajnie i mega stabilnie latał (po doświadczeniach pozytywnych z NAZA V2 w dużym quadzie) ale teraz już poćwiczyłem, polatałem, trochę się oswoiłem i biorę się za usprawnienia i odchudzanie. Do niektórych wniosków trzeba samemu podochodzić, żeby wszystko potem ładnie działało i spełniało oczekiwania czyli ta wersja to prototyp (choć nie jako prototyp budowałem) a zmiany będą dotyczyć:
Zamiast DJI NAZA będzie NAZE32 Full (baro i magnetometr) i GPS plus MINIM OSD. Wszystko podłączone na takiej oto PDB barch 3. Zmieniam też ciężkie regle 20A na EMAX12A i kamerę płytkową z ciężką metalową obudową z której się jej nie da wyciągnąć na SONY bez takowej. Tak z wstępnych oszacowań powinien mieć wtedy zamiast 680g około 550 z baterią 2200mAh i MOBIUSEM czyli full załadowany. Ile wyjdzie się dowiem jak zrobię a z NAZY, regulatorów plus reszty gratów jakie mam zrobię jeszcze quada jakiegoś na 10cali śmigła (bo mam wszystko) albo jakieś inne coś :mrgreen:
Się doczekać nie mogę i jestem bardzo pozytywnie nastawiony bo ta płytka PDB powinna zrobić model bardzo "czystym" i funkcjonalnym. Będę miał przy tym małym wariacie wszystkie wskazania OSD włącznie z RSSI i innymi (jak dobrze pójdzie oczywiście).
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: DoctorQ »

Jeżeli latasz z mobiusem to na początek wywal kamerę płytkową i podepnij mobiusa bezpośrednio do nadajnika AV kablem USB. Mobius bardzo ładnie sobie radzi ze światłem i dodatkowo odciążysz quada. Opóźnienia są niewielkie i na początek specjalnie nie przeszkadzają.
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Model jest już od dłuższego czasu po przebudowie. Szczegóły tutaj :http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=26556.
ZZwagą zszedł ile się da. Lata bardzo fajnie i stabilnie. Z prób śmigieł najlepsze są HQprop 6x4,5 do moich silników. Kamera jednak płytowa bo jakość lepsza.
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: FlyHigh »

Ponieważ połamałem wszystkie HQPropy :mrgreen: to założyłem wyważone wcześniej Gemfan Bullnose 5045 i...tragedia jeżeli chodzi o jello na kamerce płytkowej (nagrania z SJ4000 jeszcze nie sprawdzałem).

Czy Wy też macie problem z tym konkretnym rodzajem śmigiełek?
(niby są ok bo i grubsze przy otworze na oś itd. ale strasznie niewyważone i na hubie tez ciągną na jedną stronę czyli z jednej strony przy samym mocowniu na oś muszą być grubsze a co za tym idzie cięższe; a przy 2400kv i 3s to się obroty robią już znaczne i może tu jest szkopuł?)

Wibracje na tyle duże, że aż wyrwało z otworu damper od półki na której mocowana jest SJ4000.
A damper był zatkany zatyczką do uszu 3M więc aż dziwne że wypadł :shock: (na HQPropach nie miałem takich sytuacji nawet przy kraksach).
ODPOWIEDZ