EMAX RS2205 - nie utrzymuje obrotów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Utiner
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 13:09
Lokalizacja: Łapy/Białystok

EMAX RS2205 - nie utrzymuje obrotów

Post autor: Utiner »

Witam,
Problem który mnie spotkał dotyczy jednego z silników Emax RS2205 CCW. Trzymając drona na najniższych obrotach w ręku, pochylając na wadliwy silnik ten przy próbie poziomowania tj.wyższych obrotach przestaje kręcić lub mocno zwalnia, dodatkowo przy dłuższych próbach kręcenia wyraźnie się grzeje. Wydaje mi się, że magnesy nie trzymają jeżeli obroty silnika mogę przytrzymać samymi palcami.

Silniki roczne, pilot początkujący także kilka kretów było, te jednak nie były na tyle poważne chociaż piach jadły nie raz.
Silnik wizualnie jak nówka, brak dziwnych dźwięków podczas kręcenia w palcach, rdzeń stabilny - brak kołatania na boki, uzwojenie nieprzypalone.
Używany protokół komunikacji ESC/MOTOR ONESHOT125, PID LOOP FREQUENCY 4kHz, GYRO na 8kHz
Regle: FVT LittleBee 30A ESC

Na ten moment:
1. Wykluczyłem uszkodzenie regla poprzez podłączenie silnika do innego, sprawnego - objawy te same wskazują na uszkodzenie silnika
2. Mocowanie silnika, tzn. długość wkręconych śrubek - poprawna nie powinno być powodem zaburzeń pracy silnika.
3. Przeprowadziłem ponowne kalibracje: accelermotr oraz regulatorów - bez zmian
4. Zamówiłem nową sztukę licząc się z tym że ta po prostu swoje już przeszła i będzie egzemplarzem doświadczalnym podczas rozbiórki.

Czy ktoś miał podobne objawy i zechce się podzielić własnymi doświadczeniami, co ewentualnie można jeszcze zrobić w celu chociażby próby przywrócenia sprawności jednostki napędowej? Wszelakie sugestie i odnośniki do poradników mile widziane.
F200/F4V5PRO/EMAX RS2205/FVT LittleBee 30A
FOXEER HS1177 600TVL, MOBIUS C2
RACESTAR V2 5048 5x4.8x3
TATTU 1300 4s 75c
520G
DronNOOB

Re: EMAX RS2205 - nie utrzymuje obrotów

Post autor: DronNOOB »

a łożysko nie szumi i nie ma luzów?
Utiner
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 13:09
Lokalizacja: Łapy/Białystok

Re: EMAX RS2205 - nie utrzymuje obrotów

Post autor: Utiner »

Rozkręciłem silnik i faktycznie jedno z łożysk podejrzanie brzmi, ma większe opory niż to drugie, ciche.
Łożyska zamówione, zobaczymy czy po wymianie wszystko wróci do normy.
F200/F4V5PRO/EMAX RS2205/FVT LittleBee 30A
FOXEER HS1177 600TVL, MOBIUS C2
RACESTAR V2 5048 5x4.8x3
TATTU 1300 4s 75c
520G
ODPOWIEDZ