Uszkodzone łożysko czy coś innego?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzone łożysko czy coś innego?

Post autor: acc »

Cześć,

kupiłem nowe silniki rcx h1304 z myrcmart, dopiero teraz po jakichś dwóch tygodniach złożyłem całość i je testuję i okazuje się że jeden silnik ma jakieś uszkodzenie... Nagrałem filmiki dla sprzedawcy, ale chciałbym zasięgnąć niezależnej opinii forumowiczów (czyt: rzetelnej :D) aby wiedzieć jaką przyjąć linię obrony. Na razie chińczyk odpisał aby podmienić dzwonek pomiędzy dwoma silnikami, ale nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym uszkodzić na dodatek dobrego silnika... Czy ta podmiana to tylko zdjęcie clipu zabezpieczającego z dołu i wtedy cały dzwonek wyjdzie górą?

Objawy są takie, że przy kręceniu silnika ręką "rzęzi", a jak dotykam go to słychać klikanie. Tak jakby był za luźno osadzony w łożysku ?

Filmik 1 - dotykanie i kręcenie wpierw dobrym, potem uszkodzonym silnikiem


Filmik 2 . ręczne kręcenie wpierw dwoma dobrymi silnikami, potem uszkodzonym
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszkodzone łożysko czy coś innego?

Post autor: acc »

Update: sklep w ramach reklamacji wysłał właśnie nową sztukę.

Niemniej, nadal mnie ciekawi co jest przyczyną... Jak dostanę nowy, to ten rozbiorę, może uda się naprawić i mieć zapasowy. Podejrzewam niedopasowane łożyska (czytałem że mogą być za luźne i wystarczy wtedy kapka kleju i będą trzymać).
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzone łożysko czy coś innego?

Post autor: NeXuS »

Rozumiem Twój niepokój biorący się z tego, że masz nowe silniki. Ale prawda jest taka, że trochę polatasz, połapiesz krety i takie luziki i odgłosy będziesz miał na wszystkich. Też mam rcx w 250-tce i wszystkie rzężą tak samo, albo i gorzej i też mają luzy, a i tak latają. Dopóki pod prądem silnik kręci jak ma kręcić i nie ma giga wibracji, to odgłosy z kręconego palcem silnika mam daleko w poważaniu. Kiedyś kupiłem z 10 łożysk na wymianę, i raz zmieniłem, bo silnik właśnie wydawał takie odgłosy. Potem mi przeszło i do dzisiaj leżą i czekają aż się jakieś łożysko konkretnie posypie.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszkodzone łożysko czy coś innego?

Post autor: acc »

Po upadkach to miałbym pretensje tylko do siebie, ale w nowym nie powinno się tak zdarzyć. Niemniej, mając na uwadze to co piszesz, może ten nowy będzie zapasowym a ten niech służy do padnięcia :)
Pozdrawiam,
Adam
ODPOWIEDZ