Silniki do hexy Tarot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Doneek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 16:48
Lokalizacja: Łódź

Silniki do hexy Tarot

Post autor: Doneek »

Przymierzam się do zbudowania hexacoptera na ramie tarot 690s.

Niestety nie wiem jakie silniki wybrać czy mniejsze niż 700kv, równe 700kv czy troszkę wieksze (do 1000 kv)

Chcę zbudować hexę do latania z gimbalem i kamerką gopro hero 4.

Czy któreś z tych silników się nadadzą? :

-silnik emax mt3110 700kv

-silnik tarot 2814 700kv (ciąg 1450 g)

Z tego co wyczytałem silniki sunnysky są bardzo polecane, może coś z nich? Chciałbym aby hexa w końcowej fazie mogła polatać ~15/20min.
jery112
Posty: 17
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 20:05

Re: Silniki do hexy Tarot

Post autor: jery112 »

Miałem silniki Emaxa MT3510 - osobiście nigdy więcej. Kilka godzin lotu i łożyska do wymiany. Tak męczyłem się przez prawie 2 lata. Teraz zakupiłem Sunnysky V3505. Od kwietnia zero problemów - idealnie wyważone. Nigdy więcej emaxa . Lącznie przez 2 lata zużyłem 9 silników MT3510 i 3x więcej łożysk. Sunnysky wylatane ok 30h i zero luzów - zero drgań, mam nadzieję że na długo :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Silniki do hexy Tarot

Post autor: kuczy »

Doneek, chyba zaczynasz od złej strony.

mniejsze śmigła na większe KV
większe śmigłą na niższe KV

https://www.ecalc.ch/xcoptercalc.php?ecalc&lang=pl
i jedziesz - poszukaj po katalogach ile waży rama, bateria, same silniki, dodaj do tego 500g (gopro z gimbalem) - i zobacz zależność KV / wielkość śmigła / skok śmigła / czas lotu / udźwig....
Może to nie jest do końca odpowiedź jakiej oczekiwałeś, ale warto spędzić kilka godzin w ecalcu, żeby posprawdzać swoje pomysły... jak ktoś napisze Tobie konfigurację, to nie będziesz wiedział dlaczego tak a nie inaczej i będziesz miał kłopot z rozbudową koptera bo wiedzy nie przybędzie....

Teraz mam np silniki 5008 i 330KV przy śmigłach 15" (waga całości 3,5 kg)
Mniejszy, wcześniejszy dron miał śmigła 11" i silniki 2212 z KV na poziomie 950 bodajże (waga chyba ok 1,5 kg)
- to taka mała podpowiedź.

Teraz mam silniki z aliexpress.com f-my GARTT - jeśli chodzi o wykonanie - bardzo dobre. oceny łozysk się nie podejmuję, bo wykonałem dopiero ok 10 lotów...
ODPOWIEDZ