Octo x8 - dwa gorące silniki

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Octo x8 - dwa gorące silniki

Post autor: Tanner »

Hej, mam problem, zbudowałem nowe octo X8 i nawet po krótkim locie mam gorące dwa silniki - nr 4 (górny) oraz nr 6 (dolny), schemat poniżej. Najpierw robiłem testy platformy na silnikach/śmigłach z poprzedniego setupu, ogólnie silniki były ciepłe a te dwa gorące, dotknąć się nie dało, ale napęd był ogólnie słaby wiec pomyślałem, że po prostu silniki tak ostro muszą pracować.
Wczoraj zrobiłem pierwszy lot na docelowych silnikach które mają ogromny zapas mocy i sytuacja identyczna, wszystkie zimne, dwa gorące tak że nie da się dotknąć na dłużej niż 2 sekundy.
Co to może być? :)

EDIT - ważna rzecz - na jałowych obrotach, tj po uzbrojeniu prawie dolne ramie (czyli silniki 4 i 8) kręcą się zdecydowanie szybciej niż reszta. Może w locie jest tak samo, silnik 4 obraca się za szybko i przeciwległy 6 też musi aby trzymać YAW?
Załączniki
Zrzut ekranu 2017-06-22 o 11.09.28.png
Zrzut ekranu 2017-06-22 o 11.09.28.png (148.19 KiB) Przejrzano 4159 razy
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Octo x8 - dwa gorące silniki

Post autor: madej »

Czy w przypadku okto kontrować zwiększoną mocą nie powinny 3 silniki?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Octo x8 - dwa gorące silniki

Post autor: Tanner »

Szczerze - nie wiem, ale raczej nie - te gorące są przeciwległe i kręcą się w przeciwne strony - więc jakoby się znoszą, ale może tak tylko mi się wydaje. Zrobię dzisiaj test w kwestii szybkich obrotów po uzbrojeniu, zamienię ramiona miejscami, zobaczymy czy to kwestia konkretnego ESC czy FC świadomie podaje wyższy sygnał na to ramię.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Octo x8 - dwa gorące silniki

Post autor: Tanner »

Gdyby ktoś miał podobny problem - głupie moje przeoczenie, nie zrobiłem kalibracji ESC - podłączenie każdego bezpośrednio do odbiornika, drążek max do góry, podłączenie pakietu, melodyjka, drążek na dół, melodyjka, gotowe :)
ODPOWIEDZ