Reptile 500 quad jakie silniki może coś 700KV (prop 12) ??

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lechu_2010
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 21:28
Lokalizacja: Gniezno

Reptile 500 quad jakie silniki może coś 700KV (prop 12) ??

Post autor: Lechu_2010 »

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Generalnie sporo naczytałem, zanim się zarejestrowałem na forum. Z tytułu pojawienia się wielu dylematów chciałbym zwrócić się do kolegów o pomoc.

Genralnie zaczynam budowę Quada opartego o ramę Reptile 500 (aliexpress) kopia TBS Discovery.

Odnalazałem wiele tematów o róznych konfiguracjach silników, smigieł, natomiast nie odnalazałem reguły odnosnie długości lotów.

Jak sam wywnioskowałem optimum do takiej jednostki to silniki około 900-1000kv i śmigła 10x4,5

Rozbieżności w cenach, opisywanej jakości są różne. Silniki z najtańszych od około 20 zł z aliexpress po jakieś T-motorki za nawet 200 zł sztuka.

Jestem zwolennikiem odczekania i kupna czegos lepszego, co będzie działało dłuższy czas i będzie przyszłosciowe aniżeli co tydzień będę kupował nowe silniczki bo będą padały (tylko bogatych stać na kupno tandety, bo moga kupować ją w nieskończoność).

Reasumując chciałbym wyznaczyć jakieś punty odniesienia.

Jednostkę chcę oprzeć na pakiecie LiPo 4S 4500 mAh lub 5000 mAh (różnica około 100g dlatego skłaniałbym się ku mniejszej wadze).Nie trzeba być fizykiem, żeby wiedzieć, że dużą rolę odegra tutaj waga (będę od wejścia starał się ją ograniczać).

Odpowiednim doborem silników chciałbym uzyskać efekt długiego latania (powyzej 20 minut) a i przy okazji dobrej nośności w okolicach 3:1 sumarycznej siły ciągu w stosunku do wagi quada (wyczytane, że powoduje dobrą kontrolę i pozwala dynamiczniej polatać).

Planuję montaż kamerki Xiaomi Yi + gimbala 3 osiowego. Z moich obliczeń wynika, że quad z pakietem może mieć około 1.6 KG a z kamerką już w okolicać 1.9 kg.

Myślę, że temat najtańszych silników z aliexpress (ze względu na wyważenie i wady) można odrazu pomijać. Nie chcę wydawać zbyt wiele kasy około 250 zł na komplet 4 sztuk, natomiast jesli będzie coś bardzo warte ceny rozważę kwestię dołożenia kasy (dobre argumety - nie chcę wywalać kasy za marke).

Pytanie jakie KV i jakie śmigła. Proszę o pomoc czy zmierzam w dobrą stronę. Chciałbym troszkę odejsć od standardu i celować w silniki w okolicach 800KV i śmigła 11 cali. Czy to dobra koncepcja ?? Czy lepiej coś w przedziale 900-1000KV ?? Wnioskuję, że mniej obrotowe silniki nie będą tyle jadły, natomiast będą wymagały większych smigieł, które je dosyć obciążają.

Co w tej cenie znajdę coś dobrego i sprawdzonego ?? Czy osiągnę czas w okolicach 20 minut z kamerką (nie musze zawsze z nią latać) ??

Ogólnie w klasie 900-1000 zainteresował mnie SunnySky 2212, ale on nie bardzo chyba na śmigłach 11. Ogólnie może wystarczy 10x4,5 ?? przy ty napędzie. Chciałbym ogólnie uniknąć kłopotów z wyważaniem itp.

EDYTA: Troszkę ukirunkowanie się zmienia. Coraz bardziej się przekonuje do silników 700KV i propsy 12 cali. Przy okazji rozwoju można myśleć o lepszej ramie i jeśli ta w przyszłości umożliwi to większe śmigła.

Zainteresowały mnie takie silniki:

http://www.banggood.com/4X-Racerstar-Ra ... mds=search

Miał ktoś do czynienia z tą marką, co to warte? Ogólnie dużo firm w tym przedziale ma w ofercie ciekawe silniki, natomiast cena około 130 zł za sztukę (sunnysky, tarot itp.)
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Reptile 500 quad jakie silniki może coś 700KV (prop 12)

Post autor: z3d »

Cześć, ja na podobnej ramie jednak z mniejszymi pakietami 3s ok 2200mAh i silnikami DJI 2212 920kv byłem w stanie polatać do 6min. Biorąc pod uwagę Twój pakiet i wspomniane silniki możesz się zbliżyć do zakladanego czasu.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ