Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

Witam.
Mój brat posiada drona nie wiem jakiej marki ale kosztował jakieś 300zł z kamerką. Pewnego dnia dał mi posterować i tak jakoś wyszło, że dość gwałtownie usiadł na bieżni (stadion) w sumie od tego momentu jeden z silniczków wolniej się kręci od pozostałych i nie idzie w ogóle wystartować gdyż zaraz przewraca się na plecy. W sumie nie wydaje mi się aby od tego dośc ostrego lądowania miało coś się zepsuć.
Panowie jakie przyczyny mogą być, że jeden z silniczków kręci się wolniej ? Obracając śmigło palcem w sumie nic nie wyczuwam tzn. nie ma jakiegoś większego oporu. Z początku myślałem, że poprzestawiałem te różne funkcje na kontrolerze (przesuwaki itp.) i zaczął wariować no ale to chyba by ewentualnie dwa śmigiełka inaczej się kręciły ?
Sam już nie wiem co robić :(
Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Awatar użytkownika
dejv
Posty: 29
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 20:47

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: dejv »

Silniczki szczotkowe maja to do siebie ze padają z czasem. Sugeruje wymianę. Mozesz dla sprawdzenia zamienic ten z silniczek z drugim po skosie (tym co sie obraca w ta sama strone) i zobaczysz czy będę te same objawy w drugą stronę.
Biedronka V929
Hubsan h107c
...i smaki na więcej :)
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

Dziękuję za radę. Sprawdzę to.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: matulekpl »

Innym powodem może byc rozregulowanie żyroskopu po zderzeniu z ziemią. Postaw na równej powierzchni i wykonaj kalibrację żyroskopu i sprawdź czy wróci do normy.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

matulekpl pisze:Innym powodem może byc rozregulowanie żyroskopu po zderzeniu z ziemią. Postaw na równej powierzchni i wykonaj kalibrację żyroskopu i sprawdź czy wróci do normy.
W jaki sposób to się robi?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Majk99 »

Vargas pisze:
matulekpl pisze:Innym powodem może byc rozregulowanie żyroskopu po zderzeniu z ziemią. Postaw na równej powierzchni i wykonaj kalibrację żyroskopu i sprawdź czy wróci do normy.
W jaki sposób to się robi?
W instrukcji nie jest napisane? :roll:
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

Majk99 pisze:
Vargas pisze:
matulekpl pisze:Innym powodem może byc rozregulowanie żyroskopu po zderzeniu z ziemią. Postaw na równej powierzchni i wykonaj kalibrację żyroskopu i sprawdź czy wróci do normy.
W jaki sposób to się robi?
W instrukcji nie jest napisane? :roll:
Kolego nie mam przy sobie instrukcji. Jak bym miał to bym nie zadawał pytania proste co?
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: RW »

Może schowaj tę drażliwość, bo to nie jest wcale tak oczywiste. :-/

Dużo jest tu takich co dopytuje się o kwestie, które są zawarte w instrukcjach a im się po prostu nie chce tego czytać. :evil:
Rafał Wojtyniak
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

RW pisze:Może schowaj tę drażliwość, bo to nie jest wcale tak oczywiste. :-/

Dużo jest tu takich co dopytuje się o kwestie, które są zawarte w instrukcjach a im się po prostu nie chce tego czytać. :evil:
Więc panowie dowiem sie od was oczywiście jeśli wiecie jak to się robi. Jeśli nie to trudno :-/
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: RW »

A skąd ma ktoś to wiedzieć, skoro nie potrafisz nawet określić modelu, który posiadasz? :roll:
Rafał Wojtyniak
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

RW pisze:A skąd ma ktoś to wiedzieć, skoro nie potrafisz nawet określić modelu, który posiadasz? :roll:
Myślałem, że procedura jest standardowa ;-)
Koome K300
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Jambo »

W większości pomaga położenie modelu na płasko (idealnie w poziomie) i odczekanie doby
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: matulekpl »

Vargas pisze:Koome K300
to jakaś podróba Symy X5C??

przy postawionym na równym terenie dronie i włączonym oczywiście ustaw na kilka sekund obydwa drążki w dolne prawe położenie (albo lewe). Diody powinny wtedy zacząć mrygać i przestać. Wtedy wykona się kalibracja. Ale to jest info z Symy więc 90% że zadziała u Ciebie.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Vargas
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 13:45

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: Vargas »

Sprawdzę i dam znać ;-)
elmer
Posty: 3
Rejestracja: sobota 16 kwie 2016, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak mocy w jednym z silniczków ! POMOCY

Post autor: elmer »

Siemka!
W ubiegłą sobotę doświadczyłem bardzo podobnego problemu.
Lewy tylny silnik na początku zaczął wolniej działać, później w ogóle nie startował - pomagało pyknięcie go palcem ale nadal działał zbyt wolno.
Teraz w ogóle nie odpowiada.

Trudno mi powiązać zdarzenie z jakimś konkretnym upadkiem bo zdarzało mi się to co chwilę :)

Dodam jeszcze, że wrzuciłem nową baterię.
OEMowo miałem 3,7V 450mah - dokupiłem dwie baterie 3,7V 700mah (w sklepie dostałem info, że pojemność nie ma znaczenia o ile bateria pasuje i nie jest zbyt ciężka).
Awaria miała miejsce niedługo po pierwszej wymienia baterii ale z tego co wiem to, że bateria ma 250mah więcej nie powinno stworzyć problemu.

Prośba o pomoc:
a) co może być przyczyną? Aby uniknąć na przyszłość
b) jak to rozwiązać? Pewnie najłatwiej kupić nowy silniczek ale nie bardzo wiem jak znaleźć zamiennik.
Wymiary silniczka to 7mm x 16.75mm 12 ząbków na trybiku. Na allegro znalazłem bardzo podobne ale mają po 9 ząbków.
Nie bardzo wiem jak się zabrać do tego - na stronach sklepów ciężko coś znaleźć. nie mogę szukać po nazwie bo nie znam producenta.
Czy można mieszać różne silniczki? Czy jeśli nie znajdę odpowiednika wymienić wszystkie?

Dron to: JJRC H29G
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2591811

PS - robiłem rekalibrację, na silniczku nie ma oporu - kręci się swobodnie.
Wybaczcie ale jestem zupełnie zielony w temacie, drona wygrałem znienacka tydzień temu :)

Z góry dzięki!
ODPOWIEDZ