Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xolinqa
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:27

Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Post autor: xolinqa »

Witam,

kupiłam na allegro używany model JJRC H8D z oryginalną baterią o pojemności 500 mAh oraz drugą dodatkową GOO o pojemności 650 mAh. Po krótkim użytkowaniu - 1 może 2-óch razach - spalił się silniczek. Wstawiłam nowy, wszystko było ok. A dzisiaj po kilku użyciach przepalił mi się następny. Tak myślałam, że do tego dojdzie bo śmigło zatrzymywało się widocznie szybciej od reszty. Teraz widzę, że poprzednio wstawiony nowy silniczek zatrzymuje się moment później od 2 poprzednich. Czy to normalne, że silniczki się tak szybko przepalają, czy to może być wina baterii o większej pojemności (widzę, że w sprzedaży piszą, że nadaje się do tego modelu)? Czy można gdzieś dokupić dodatkowe silniczki, bo po zamontowaniu tego zostaną mi tylko 2 zapasowe. Mam może z tydzień tego drona, a cały czas coś w nim naprawiam. Nie chciał lecieć w górę tylko od razu na boki to musiałam rozkręcić pilot bo nie działały przyciski od regulacji poziomu. Jak to naprawiłam to wysiadł mi drugi silniczek. Pomóżcie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Post autor: Verid »

xolinqa pisze:czy to może być wina baterii o większej pojemności
Raczej tego:
xolinqa pisze:kupiłam na allegro używany model
Nie wiesz kto, ile i jak dręczył te silniki. Dodatkowa bateria potrafi w niektórych przypadkach być przyczyną spadku żywotności silników szczotkowych ale nie tyle ze względu na pojemność a ze względu na to że nie ma odpoczynku dla silników pomiędzy lotami. Po zakończeniu pierwszego lotu natychmiast jest zakładana druga bateria i w górę - w efekcie silniki nie mają szansy przestygnąć i szybciej padają.

Zwróć też uwagę czy się pojedyncze włosy w oś nie wkręciły - przy małych kopterach to potrafi być śmiertelne zagrożenie dla silników.
xolinqa pisze:Czy można gdzieś dokupić dodatkowe silniczki
To?
http://www.banggood.com/JJRC-H8D-RC-Qua ... 88863.html
Ten wredny...
xolinqa
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:27

Re: Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Post autor: xolinqa »

Dzięki za szybką odpowiedź i link. Rzeczywiście 2 silniczki chodziły od początku wolniej od 2-óch pozostałych. Pytałam o baterię bo chciałam zakupić 5 w komplecie, ale po Twojej wypowiedzi nie wiem czy to dobry pomysł.

Więcej czasu spędziłam jak na razie przy naprawie tego czterowirnikowca niż przy jego użytkowaniu. I teraz jak po tygodniu spalił mi się drugi silniczek czuję się trochę zniechęcona. Mam nadzieję, że jak go wymienię wszystko już pójdzie gładko.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Post autor: Verid »

Nie ma co się zniechęcać - modelarstwo to zawsze jest trochę gmeraniny. Nawet jak się pójdzie w gotowce.
Popatrz na to z jasnej strony - potrafisz naprawić kopter :mrgreen: nie każdy potrafi...
Ten wredny...
xolinqa
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:27

Re: Silniczki się przepalają - jjrc h8d

Post autor: xolinqa »

Masz racje, nie dam się zniechęcić to fajna sprawa operowanie dronem :)
ODPOWIEDZ