problem - silnik NTM 2830S

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

problem - silnik NTM 2830S

Post autor: i.q. »

Witam
Proszę o poradę
Wczoraj zaliczyłem "kreta" na szczęście quad zatrzymał się na drzewie (praktycznie brak uszkodzeń) a wyglądało to "MAKABRYCZNIE"
podczas normalnego lotu nagle NAZA zaczęła lekko "odpływać na bok"- korekty pomagały ale nagle gaz bez jakichkolwiek działań z mojej strony dron wystartował do góry , na dość sporej wysokości polatał w prawo w lewo, bez żadnej kontroli z mojej strony.
funkcja fall safe troszkę pomogła przyleciał bliżej ale nagle ustawił się bokiem i lot ku ziemi - na szczęście jak pisałem w gałęzie.
podczas sprawdzania w domu n biurku (oczywiście bez śmigieł) okazuje się iż jeden z silników NTM2830S 800kv troszkę jakby nie miał mocy.
Nawet na pełnym gazie gdy zatrzyma się go ręką i puści nie wystartuje ponownie - pozostałe normalnie od razu chodzą w obroty
Ktoś doradzi czy to może by silnik czy regulator (turnigy multistar 30A OPTO)? - wiem sam mogę to sprawdzić zamieniając silniki ale to w moim przypadku sporo do demontowania by to zrobić.
Może miał ktoś taki przypadek.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: problem - silnik NTM 2830S

Post autor: RW »

Jak dla mnie to przed lotem nie sprawdziłeś aktywności słonecznej i kopter zaczął ci odpływać w różne strony.

A jeśli chodzi o napęd, to podczas uderzenia w drzewo silnik mógł się zablokować no i regulator mógł się uszkodzić.
ODPOWIEDZ