Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Post autor: MrOgig »

Witam, potrzebuję pomocy. Po wypadku jeden silnik (turnigy D2830/11 1000kv) źle pracuje, na niskich obrotach czasem kręci się CCW a czasem CW, nie wiem dlaczego, nie jest to wina kontrolera (Naza M), bo 3 inne silniki działają w porządku, nie jest to też wina ESC, bo podłączyłem silnik do innego ESC i też działał wg swoim własnych widzimisie, gdy dodam gazu to ten silnik kręci się normalnie, ale na niskich obrotach ma problemy żeby zacząć się obracać, a na wysokich obrotach dron nie wznosi się, ale przewraca ponieważ ten silnik daje mniejszy ciąg niż 3 pozostałe. Nie wiem co się mogło w silniku zepsuć, sprawdzałem łożysko, żadnego piachu tam nie ma, mocowania do ESC jeszcze raz przelutowałem, bo myślałem że może coś tam sie odczepiło, ale to też nic nie dało. Ktoś ma jakiś pomysł? Poniżej film z motor testu w Nazie
https://www.youtube.com/watch?v=QC33BNpuNBA
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Post autor: lotpawel »

jak na mój gust silnik nie łapie synchronu, czyli mówiąc prosto - urwane tudzież przerwane kabelki/zwoje w silniku.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Post autor: volender »

lotpawel pisze:jak na mój gust silnik nie łapie synchronu, czyli mówiąc prosto - urwane tudzież przerwane kabelki/zwoje w silniku.
Dokładnie, miałem to samo - nawet jak już zaczął się kręcić i wszedł na jakieś normalne obroty, to i tak nie miał mocy. Diagnoza: urwane uzwojenie.
MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Post autor: MrOgig »

Da się to naprawić, czy trzeba nowy silnik zamawiać?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Źle pracujący silnik turnigy D2830/11 1000kv

Post autor: lotpawel »

rozbierz silnik i zobacz na ile poprzerywane są zwoje, moze wystarczy odrobina cyny a może będzie trzeba cały silnik przewinąć co mija się z celem i łatwiej zamówić nowy
ODPOWIEDZ