Piach w silniku po krecie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Piach w silniku po krecie

Post autor: maxxxior »

Witam
Dzis spadl mi quad w pole i polamaly sie wszystkie smigla i oczywiscie dostala sie kupa piachu do silnikow. Z gory wyczyscilem wszystko pędzelkiem ale nie wiem jak w srodku. Boje sie uruchomic silniki. Co mam zrobic? Da sie jakos rozebrac ten silnim zeby wyczyscic go z piachu? Silnik tk Sunnysku x-2212
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: Verid »

Zdejmij zawleczkę (e-clip, seger czy co tam masz) i dystans z wału i ściągnij rotor. Przedmuchaj i rotor i stator. Jak nie masz kompresora to kup sobie sprężone powietrze w puszce.
Ten wredny...
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: maxxxior »

A czy moge odpalić silniki i zobaczyc czy jest ok przed rozbieraniem? Tzn chodzi mi o to czy moze sie cos stać z silnikiem jeśli wewnątrz jest piach?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: Verid »

maxxxior pisze:A czy moge odpalić silniki i zobaczyc czy jest ok przed rozbieraniem?
Kto bogatemu zabroni?
maxxxior pisze:Tzn chodzi mi o to czy moze sie cos stać z silnikiem jeśli wewnątrz jest piach?
Może.
Ten wredny...
Kpieczyrak
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 11:08
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: Kpieczyrak »

Jak bedzie malo piachu to go zmieli, o ile silnik jako tako sie kreci, Bo jeśli jest całowicie zablokowany to lepiej nie odpalaj.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: RW »

Zmieli, przemieści go... a kiedyś w najmniej oczekiwanym momencie się zatnie :-/

Rozłożenie statora i rotora w silniku to nie problem, gorzej jakbyś musiał wymieniać łożyska, bo to jest czasem uciążliwe.
Ja przedmuchuję, potem sztywnym pędzelkiem i znowu przedmuchuję.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: mikun »

Czy można denaturatem lub izopropanolem popsikać lub zamoczyć w nim silnik a potem przedmuchać sprężonym powietrzem? Czy nie praktykuje się tego żeby nie wypłukać przy okazji smaru z łożysk?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Piach w silniku po krecie

Post autor: Bouli_wro »

łożyska są raczej zamknięte więc o smar bym się nie martwił, zamiast denaturatu lepiej coś co nie jest na wodzie bo nie wiem z jakich materiałów jest ten silnik ;)
ODPOWIEDZ