Silnik się zacina (WLtoys V666)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hannpay
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 13:45

Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: hannpay »

Witam,
Posiadam drona: http://www.banggood.com/WLtoys-V666-5_8 ... oCk2jw_wcB

Jest to moja pierwsza zabawka, dlatego wybaczcie za moja nie wiedze, szukalem po internecie ale nie znalalem rozwiazania.
Bawilem sie na podworku swoim dronem, chwile polatalem, wyladowalem i przestal obracac sie jeden z silnikow, myslem ze moze jakis kabel sie odlutowal, ale nie, rozkrecilem wszystko bylo okej, jedynie gdy pokrece lekko smiglem gdy jest wylaczony dron to tak jak by cos w silniku pstrykalo, lekko blokowalo, troche slizgala sie zebatka na pozostalych smiglach/silnikach to sie nie dzieje, gdy odpalam drona w ogole smiglo to sie nie kreci, ale rowniez i silnik nie rusza sie, jedynie jak mocniej pokrece smiglem podczas wlaczonego drona na pelnej mocy to to ferelne smiglo zaczyna sie krecic i po chwili znow staje, czyli rozumiem ze silnik nie spalil sie....

prosze o porady/
M_y_s_z_o_r
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 20:02

Re: Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: M_y_s_z_o_r »

Hej,

Zobacz co będzie jak podłączysz inny z silników pod miejsce tego podejrzanego na płytce sterownika,
swoją drogą te silniki nie są najlepsze i już na dzień dobry warto je potraktować WD40 albo podobnym specyfiki em
ten dron jest na tulejkach można zamiast nich założyć łożyska ale wątpię aby przyczyną takiej pracy były opory na tulejkach lub krzywy trzpień łączący zębate i śmigło.

zrób test jeśli inny z silników będzie pracował poprawnie to silnik, jeśli nie trzeba sprawdzić wał i tuleje, jak są ok, niestety problem może tkwić w płytce sterującej dron'em, tak czy siak części do v666 są bardzo tanie :-) więc na pewno da się naprawić.


Pozdr.
M.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: DzikuVx »

Absolutnie żadnych WD40, smarów i tym podobnych. Tam są szczotki i wd40 tylko pogorszy sprawę.
A co do silnika, to silnik do wymiany. Kupić nowy, wlutować, latać
M_y_s_z_o_r
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 20:02

Re: Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: M_y_s_z_o_r »

DzikuVx pisze:Absolutnie żadnych WD40, smarów i tym podobnych. Tam są szczotki i wd40 tylko pogorszy sprawę.
A co do silnika, to silnik do wymiany. Kupić nowy, wlutować, latać
Hej, czemu absolutnie wd40? :-), Ja psikam regularnie co 3-4 loty nic silnikom się nie dzieje złego,
za to gdy miałem problemy podobne do Kolegi przyczyną okazała się układ 9926B znajdujący się na płytce sterownika,

pozdr.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: Adrián »

M_y_s_z_o_r pisze:Hej, czemu absolutnie wd40? ,
Dzięki temu, szybciej łapie brud i zasyfiasz wszystko. Nie wiem co Wy z tym wd40.. Ani to dobry smar, ani odtłuszczacz.. Są znacznie lepsze smary i odtłuszczacze na rynku.
Jak coś jest do wszystkiego..
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Silnik się zacina (WLtoys V666)

Post autor: DzikuVx »

M_y_s_z_o_r pisze:
DzikuVx pisze:Absolutnie żadnych WD40, smarów i tym podobnych. Tam są szczotki i wd40 tylko pogorszy sprawę.
A co do silnika, to silnik do wymiany. Kupić nowy, wlutować, latać
Hej, czemu absolutnie wd40? :-), Ja psikam regularnie co 3-4 loty nic silnikom się nie dzieje złego,
za to gdy miałem problemy podobne do Kolegi przyczyną okazała się układ 9926B znajdujący się na płytce sterownika,

pozdr.
A czym jest WD40? Podpowiem, na pewno nie smarem.
A nawet gdyby był smarem, to zadaj sobie pytanie, czy smar powienien znajdować się na tych maciupkich szczotkach i komutatorach jakie są w tych silnikach?
ODPOWIEDZ