sciągarka do łożysk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

sciągarka do łożysk

Post autor: marcinszczepanek »

Witam,
Gdzie mogę kupić taką małą sciągarkę do łożysk wewnętrznych dla naszych kopterków? potrzebuję wymienić łożyska w jednym multistarze 2216 (wał 4mm) ale za piernika nie mogę go sciągnąć. Jedno wybiłem, drugiego nei mogę. Widziałem sciągarki ale takie dla łożysk minimum 8mm.
Bardzo proszę o pomoc jak sobie z tym radzicie :)
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: Benon »

Najtrudniej jest wybić pierwsze, drugie to już z górki. Jak kładę silnik na płycie z otworem nieco większym od średnicy łożyska i wybijam wałkiem/rurką o średnicy minimalnie mniejszej. Ważne żeby wałek/rurkę trzymać pionowo bo łożysko może się zkantować, wtedy mniejszym wałkiem uderzamy w zewnętrzną część łożyska.
RR210 little bee 4S
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: Boogie »

https://www.youtube.com/watch?v=3RJQfbzXNjQ
Zamiast praski można użyć małego imadła.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: alad3 »

Ja rozgrzewam łożyska suszarką do włosów i czasem same wypadają :-D . Oczywiście, gdy ostygnie, nowe trzymają sie bardzo dobrze.
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: marcinszczepanek »

alad3 pisze:Ja rozgrzewam łożyska suszarką do włosów i czasem same wypadają :-D . Oczywiście, gdy ostygnie, nowe trzymają sie bardzo dobrze.
czekaj czekaj... przecież jak podgrzewasz metal to powinien się rozszerzać i jeszcze bardziej zaciskać... :P muszę spróbować Twojego sposobu :) jeśli zadziała to znaczy że zaginasz prawa fizyki hehehehe :)
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: Loki »

marcinszczepanek pisze:czekaj czekaj... przecież jak podgrzewasz metal to powinien się rozszerzać i jeszcze bardziej zaciskać... :P muszę spróbować Twojego sposobu :) jeśli zadziała to znaczy że zaginasz prawa fizyki hehehehe :)
Stary sposób na wymianę łożysk w bloku aluminiowym. Alu bardziej się rozszerza od stalowych łozysk i łozyska wypadają, ale żeby to stosować do silników elektrycznych? uzwojenia,izolacje łątwo można przegrzać a wtedy d... i mamy trupa ;-)
legend
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 14:04

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: legend »

Latam na 250...
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: alad3 »

Mam silniki Emax MT2216 i podgrzewanie suszarką dziala bez pudła :-D . Jak pisałem wyżej, łozyska same wypadają a gdy ostygnie siedzą ciasno. Oczywiście, trzeba robić to ostrożnie, co by nie zniszczyć silnika.
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

Re: sciągarka do łożysk

Post autor: marcinszczepanek »

przekonaliście mnie Panowie, sprawdzę jak tylko będę miał chwilkę :)
Narazie dorwałem w najbliższym ogrodniczym wybijaki i wybiłem dziada :) więc wasz sposób sprawdzę pewnie po najbliższym krecie :) Dzięki za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ