Wyłączający się silnik przy odjęciu przepustnicy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Wyłączający się silnik przy odjęciu przepustnicy

Post autor: DzikuVx »

jest sobie samolot taki jak tutaj http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=28924

ESC HK BlueSeries 12A
Silnik Turnigy 2730 1500KV
Śmigło 7x4 APC SF

Raz na jakiś czas, zwykle przy raczej gwałtowym odjęciu przepustnicy silnik się zatrzymuje i nie chce ruszyć ponownie. Czasami wystarcza pokręcenie śmigłem, czasami sam rusza po sekundzie. Gdzie szukać przyczyny? Nie zdarza się to bez śmigła. Raczej silnik, czy ESC? Dodam od razu, że nie mam żadnego na podmianę obecnie.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączający się silnik przy odjęciu przepustnicy

Post autor: NeXuS »

Ja bym obstawiał ESC, czy to nie kwestia ustawienia hamulca w ESC? Piszą "Brake setting (we recommend using brake for only folding props applications)", a Ty masz śmigło stałe, więc może sprawdzić i wyłączyć hamulec?
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Wyłączający się silnik przy odjęciu przepustnicy

Post autor: DzikuVx »

hamulca nie włączałem, nawet świadomie nie próbowałem programować tego ESC. Będe musiał nabyć kartę programującą i dla bezpieczeństwa wyłączyć. Bo programowanie drążkiem to jakiś hardcore
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Wyłączający się silnik przy odjęciu przepustnicy

Post autor: DzikuVx »

No i znalazł się winowajca całego zamieszania: silnik. Godzinę temu, podczas latania wyłączył się i już wystartować nie chciał. Jedna z faz przerwana. Dymu nie było, nic nie śmierdzi, ale między dwoma przewodami brak przepływu prądu. Stawiam na uszkodzenie mechaniczne. Szkoda
ODPOWIEDZ