Dobór silników do x525

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Dobór silników do x525

Post autor: i.q. »

Witam
Ktoś z doświadczonych kolegów może mi pomóc w doborze silnika do "Quadro" na ramie x525
Obecnie latam na NTM prop drive 28-30s 800Kv i śmigłach 11x4,75 i jest ogólnie OK ale z uwagi na spore wibracje (widoczne podczas nagrywania) chciałbym zmienić na silniki o większej liczbie obrotów. co pozwoli mi na zastosowanie mniejszych śmigieł np 8x5E . Wyczytałem gdzieś tu na forum że zastosowanie mniejszych śmigieł znacznie zmniejsza wibrację.
obecnie używam pakietów 4S regle 30A.
ps nie zależy mi na dużej dynamice, szybkości. Quadrocoptera używam hobbistycznie -

pozdrawiam
i.q.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dobór silników do x525

Post autor: Adrián »

Sprawdzałeś co jest przyczyną tych wibracji? Może źle wyważony silnik/śmigła, bądź inny czynnik, który może za to odpowiadać np
mało sztywna rama ?
Złe pidy. Jak masz jakiś film, na którym je widać, to podrzuć, może coś uda się pomóc, bez wymiany silników.
Najlepiej nagranie z zewnątrz, ale ostatecznie z pokładu.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Dobór silników do x525

Post autor: DzikuVx »

i.q. pisze:Ktoś z doświadczonych kolegów może mi pomóc w doborze silnika do "Quadro" na ramie x525
Twoim problemem nie są silniki, ale sama rama i śmigła. Konkretnie mocowania silników z włókna szklanego. Nie dość, że są kruche, to jeszcze lubią wpaść w wibracje.
A śmigła do wyważenia. Zmiana silnika nic nie zmieni, najwyżej zmieni się częstotliwość wibracji
ODPOWIEDZ