e-clip do silnika 28-30

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

e-clip do silnika 28-30

Post autor: oko »

2 silniki w mojej heksie pozbyły się e-clipów. Dotąd mi to nie przeszkadzało, aż do dziś, kiedy to przy silnym wietrze jeden z rotorów wraz z wałem i śmigłem wybrał wolność podczas dynamicznych manewrów. Nic się nie stało, bo heksę 5 silników utrzymało w powietrzu, po raz kolejny, znowu z silnym przechyłem, a zgubę znalazłem w trawie. Ale postanowiłem zrobić z tym porządek. Już kiedyś kupiłem e-clipy jakie pokazują się na ebay, problem jest jednak taki że one się zupełnie nie nadają. Słabo trzymają i nie zapewniają odpowiedniego mocowania. Oryginalne były bardziej w kształcie litery Omega niż U. Gdzie można takie kupić? (wał M3)

EDIT1: znalazłem je w sklepie GoBrushless, cena nieduża, ale czy wysyłają do Polski? Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi?

EDIT2: na ebay też są. Kupiłem, jak by ktoś chciał to mogę kilka(naście) sztuk odsprzedać.
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: e-clip do silnika 28-30

Post autor: Krait »

Poszukaj w polskich sklepach jako "płytka osadcza sprężynująca" lub jako Din 6799.

EDIT1: Dopiero doczytałem, że już kupiłeś. I jak trzymają się one wału silnika? Pytam bo widzę, że mają one całkiem inny kształt.
Pozdrawiam
Tomek
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: e-clip do silnika 28-30

Post autor: oko »

Trzymają się świetnie, jest dobrze! Ważne że muszą być jak duża litera Omega, obejmować wał dookoła. Są i takie, które nie wymagają podcięcia, ale wtedy rzecz jasna gorzej trzyma. Wiele razy sprawdzałem "FULL THROTTLE" i nic się złego nie dzieje.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: e-clip do silnika 28-30

Post autor: Chestnut »

a kręcą się razem z wałem, czy wał się kręci a e-clip'y nieruchome?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: e-clip do silnika 28-30

Post autor: oko »

Z tego co widzę, to się trochę kręcą, ale wolniej niż wał. Jak powinno być? Czy to ma znaczenie? Opierają się wszak o łożysko.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: e-clip do silnika 28-30

Post autor: Chestnut »

najlepiej żeby się kręciły równo z wałem i częścią łożyska o która się opierają- inaczej się wycierają (zużywają) i z czasem wypadają ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ