Gorące silniki CCW po kilku minutach lotu

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lukasz800
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 sie 2018, 15:54

Gorące silniki CCW po kilku minutach lotu

Post autor: lukasz800 »

Witam

Mój problem dotyczy hexy FY680, po kilu minutach lotu silniki CCW są dużo cieplejsze niż CW. Drona nie znosi, nie obraca, zachowuje sie stabilnie. Po 3-4 minutach uzwojenie silnika CCW miało temperaturę około 55°C podczas gdy CW nie przekraczał 40°C. Silniki to Tarot 4108 6S 380KV, natomiast regulatory Hobbywing Platinum pro 30A ( po lądowaniu wszystkie chłodne). Regulatory kalibrowane zarówno pojedynczo jak i razem przez APM 2.8, nie ma żadnej różnicy. Jeżeli jest jakaś różnica w oporach silników CW i CCW to bardzo ciężko wyczuwalna przy kręceniu ręką.

Nie mam już pomysłu co jest nie tak, a trochę obawiam się latać dłużej. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Gorące silniki CCW po kilku minutach lotu

Post autor: michal319 »

Nie wyczuwalny opór a może czas na łożyska ? Lubciągnie go w yaw i Ccw wiecej mają roboty z kontrą. Poślij logi to zobaczymy.
lukasz800
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 sie 2018, 15:54

Re: Gorące silniki CCW po kilku minutach lotu

Post autor: lukasz800 »

Dzięki za naprowadzenie, po sugestii o ściąganiu w yaw sprawdziłem ustawienie silników względem ramy i okazało się że wszystkie były delikatnie przekrzywione w tą samą stronę co pewnie skutkowało obrotem wokół osi pionowej. Po ustawieniu wszystkich równo problem praktycznie ustąpił teraz wszystkie w miarę równo się grzeją ( różnica około 5°C ale bez wyraźnego podziału na CW i CCW).

Tak więc dzięki raz jeszcze, problem uznaje za rozwiązany :)
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Gorące silniki CCW po kilku minutach lotu

Post autor: michal319 »

Proszę bardzo. Tyle samo startów co lądowań.
ODPOWIEDZ