Kable sygnałowe ESC.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Kable sygnałowe ESC.

Post autor: downdd »

Witam serdecznie drodzy forumowicze miałbym takie małe krótkie pytanko.
Mianowicie chodzi mi o to , że mój copterek na ramie Diy od podstaw APM2.8
ma sporo okablowania i zaczynam mieć problem pod tytulem kable zaczynają przenosić wibracje na FC umieszczonym na gumkach wibroizolacyjnych z napędu CD.

Chciałbym się w związku z tym pozbyć części okablowania i wymyśliłem żeby podpiąć tylko jeden BEC czyli z pozostałych trzech wypiąć plusy i dodatkowo pozbyć się kabli masy , czyli połączyć te masy regulatorów ze sobą na płycie dolnej natomiast do APM podłączyć tylko jeden jako wspólna masa więc pozostały by podłączone jedynie kable sygnałowe czyli o prawie 2/3 mniej kabli podłaczonych do APM-a.

Co o tym sądzicie.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Kable sygnałowe ESC.

Post autor: df2 »

Sądzę, że pierwsze co, to należy pozbyć się wibracji.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kable sygnałowe ESC.

Post autor: Verid »

Ponad to co sugeruje df2 (co jest oczywiście niezwykle istotne), redukcja okablowania jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Szczególnie że "plusy" BECów zdecydowanie nie powinny się spotykać. Jest to dość popularna przyczyna problemów, z uszkodzeniami ESC włącznie.
Ten wredny...
downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Re: Kable sygnałowe ESC.

Post autor: downdd »

Wibracje mam na poziomie dużo lepszym niż wystarczający wiec nie muszę się ich pozbywać lecz zapobiegam ich wzrostowi.
Pozbycie się plusów to oczywista oczywistość , ale masy mnie interesują najbardziej nom i w sumie to odbiornik tez mógłby się komunikować z FC tylko przez kable sygnałowe i jeden zasilający odbiornik oraz jeden z masą APM-a.
Na razie nie mam odbiornika z S-BUS więc każdy kanał jest osobno podłączony.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kable sygnałowe ESC.

Post autor: pawelsky »

downdd pisze:Wibracje mam na poziomie dużo lepszym niż wystarczający wiec nie muszę się ich pozbywać lecz zapobiegam ich wzrostowi.
Jezeli kable przenosza Ci wibracje, to obawiam sie ze z wibracjami masz jednak cos grubo nie tak. Albo masz jakies pancerne okablowanie.
downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Re: Kable sygnałowe ESC.

Post autor: downdd »

Mam niestety pancerne okablowanie dopiero zamówiłem silikonowe mięciutkie.
ODPOWIEDZ