Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Post autor: lemar »

Hej. Po zmontowaniu kilku dronów na betfaflight i zabawach z iNav chciałbym coś większego do zwiedzania i filmowania/zdjęć, dobrą obsługą GPS, stabilnym lotem i obrazem HD na podglądzie zamontowanym na aparaturze (np. EZ WifiBroadcat) pod nieduży czterowirnikowiec 10-12", idealnie, gdyby to było do połączenia z apką androidową (GPS, misje, podgląd).

Które FC/firmware wybrać - poszperałem w necie i jest trochę tego (https://ozmoroz.com/2017/12/choosing-flight-controller/). Od czego zacząć, aby otrzaskać się z niedrogą, wygrzaną platformą ?

Najlepiej gdyby dało się użyć wybranych komponentów racerowych, których trochę mam i chętnie bym do powyżej wersji użył - silniki od Phantoma 2/śmigła 9.4", ESC, aparatura, odrobinie R9, GPS. Widzę, że pixhawk ma dedykowane złącza do wszystkiego - czy jest możliwe dołożenie odpowiednich wtyczek do ww. komponentów, czy nie ma to sensu, albo nie da się zrobić i trzeba kupić standardowe ?

https://www.banggood.com/Pixhawk-PX4-2_ ... rehouse=CN
Jeśli Pixhawk, to który (klon?) kupić (do 300 zł) ?
Dajcie proszę punkt zaczepienia, poszperam Obrazek.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony piątek 03 maja 2019, 09:30 przez lemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Post autor: maxiiii »

lemar pisze: Które FC/firmware wybrać
Omnibus f4 pro v3 i arducopter.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Post autor: lemar »

maxiiii pisze:
lemar pisze:Które FC/firmware wybrać
Omnibus f4 pro v3 i arducopter.
Tego nie mam, ale mam Matek F405-CTR (http://ardupilot.org/copter/docs/common-matekf405.html) :-). Dzięki, czyli nawet nowego FC nie muszę szukać. Czy cały hardware obsługiwany w BF/iNav będzie pójdzie na Ardupilocie ? Jakie będą ograniczenia, co nie zadziała (tak mniej-więcej) ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Post autor: maxiiii »

No widzisz i życie staje się tańsze. Co nie zadziała? Brak obsługi octo (kanał 7 i 8), brak obsługi analogowego czujnika prędkości oraz nie działa buzer.
Reszta działa. Sam latam na omnibusie bo jest tańszy niż pix i ma wbudowane osd oraz PM. Nie wspominając o wymiarach.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak zacząć z pixhawk (przejście z iNav) ?

Post autor: lemar »

Buzer z DShot, czy w ogóle da się aktywować z BZ- ?
Jaki soft pod Win/Android potrzebny (widziałem, że jest wiele opcji), co na początek najmniej problemów sprawia ?
Bawiłes się EZWifiBroadcast z RPi ?
ODPOWIEDZ