Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Czy może ktoś wymienić różnice w tych gps'ach? Chyba dokladnosc ale co jeszcze?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:Czy może ktoś wymienić różnice w tych gps'ach? Chyba dokladnosc ale co jeszcze?
Do czego Ci ta wiedza potrzebna? Czy porownywales specyfikacje kazdego z nich? Czego Ci w tym porownaniu brakuje?
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Pytam bo mam zamontowaną 7 a w drodze do mnie idzie jeszcze 8 i zastanawiam się czy zamiana będzie miała wpływ na dokładność powrotów do wp i do home
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

Wszystko zalezy od jakosci modulu jaki kupiles/jaki masz i konfiguracji. M8N ma szanse sprawowac sie lepiej, ale jakiejs dramatycznej poprawy sie nie spodziewaj.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Mogę się mylić ale z tego co wyczytałem z instrukcji na aliexprres to 8 łapie więcej satelit (także rosyjskie), szybciej startuje i ma dokładność do niecałego metra. A ile w tym prawdy to trzebaby testy zrobić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:Mogę się mylić ale z tego co wyczytałem z instrukcji na aliexprres to 8 łapie więcej satelit (także rosyjskie)
M7 tez lapie "rosyjskie satelity" (czytaj GLONASS).
uki80 pisze:szybciej startuje
Roznica nieistotna.
uki80 pisze:i ma dokładność do niecałego metra.
Nie ma. W cywilnych urzadzeniach, bez dodatkowego wspomagania (np. RTK) nie licz na dokladnosc lepsza niz 2-3m. Moze jak sie Galileo kiedys kiedys rozkreci...
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

No w czymś różnica musi być. W przeciwnym razie nie robiliby kolejnej wersji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:No w czymś różnica musi być. W przeciwnym razie nie robiliby kolejnej wersji.
Czy roznica jest? Tak. Czy jest to roznica ktora da Ci spektakularnie lepsze efekty? Nie.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

A może mi ktoś powiedzieć dlaczego zarówno GPS m7 jak i m8n po złapaniu fixa nie świecą się kolorem zielonym jak to jest na filmach na YT tylko mrugają na niebiesko?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:A może mi ktoś powiedzieć dlaczego zarówno GPS m7 jak i m8n po złapaniu fixa nie świecą się kolorem zielonym jak to jest na filmach na YT tylko mrugają na niebiesko?
Bo tak sa skonfigurowane
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

No i po zmianie GPS z 7m na m8n nie działa mi funkcja RTL. Kompas skalibrowany i do waypoint'ów płynie bezbłędnie. Po wyłączeniu radia nie dzieje się nic a jak był 7m założony to wracała ☹️
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:No i po zmianie GPS z 7m na m8n nie działa mi funkcja RTL. Kompas skalibrowany i do waypoint'ów płynie bezbłędnie. Po wyłączeniu radia nie dzieje się nic a jak był 7m założony to wracała ☹️
I czego oczekujesz? Ze ktos wyjmie magiczna kule i odgadnie co zrobiles nie tak ze Ci RTL nie dziala?
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: Speedaco »

uki80 pisze:No i po zmianie GPS z 7m na m8n nie działa mi funkcja RTL. Kompas skalibrowany i do waypoint'ów płynie bezbłędnie. Po wyłączeniu radia nie dzieje się nic a jak był 7m założony to wracała ☹️
I sądzisz, że winę za to ponosi inny GPS? Totalna bzdura! Namieszałeś pewnie w ustawieniach fail-safe i tyle :roll: Sam piszesz że do punktów płynie bezbłędnie czyli GPS M8N jest w porządku.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Funkcja RTL po wyłączeniu radia już działa. Zmieniłem 2 parametry w "full parameter list". COMPASS_AUTODEC,1 COMPASS_LEARN,1 na COMPASS_AUTODEC,0 COMPASS_LEARN,0 w razie jakby komuś się to przydało. Niestety nadal nie wiem jak zrobić autopowrót po włączeniu switcha SWD
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:Zmieniłem 2 parametry w "full parameter list". COMPASS_AUTODEC,1 COMPASS_LEARN,1 na COMPASS_AUTODEC,0 COMPASS_LEARN,0 w razie jakby komuś się to przydało.
Zmiana COMPASS_AUTODEC bez sensu bo wylaczyles sobie autodeklinacje. Cos mi sie widzi ze po prostu nie zrobiles kalibracji kompasu po zmiane GPSa i stad Twoje wczesniejsze problemy...
ODPOWIEDZ