Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: roniin »

Witam,
zastanawiam się jak to jest. Znalazłem taki artykuł http://ardupilot.org/copter/docs/common-dshot.html. Wiem że pixhawk działa z BLHeli, ale czy używa DShot? W kilku miejscach na forum czytałem, że niektórzy mają problem z kalibracją ESC z BLHeli, ale przecież DShot nie wymaga kalibracji (ten protokół jest cyfrowy). Z tego mój wniosek, że BLHeli obsługuje też PWM. Mam rację? A może tylko BLHeli_32 jest z DShot?

Chciałbym wiedzieć, czy Pixhawk 2.4.8 (z firmware beta 3.6.3 http://firmware.ardupilot.org/Copter/beta/Pixhawk4/) będzie działał z reglami BLHeli_32 po DShot?

EDIT:
Właśnie tak patrze, że chyba pamięci zabraknie, a z tym http://firmware.ardupilot.org/Copter/beta/PX4/ zadziała? Niby wersja 3.6.3.
roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: roniin »

Naprawdę nikt tego nie testował? a może czegoś nie zrozumiałem i moje pytanie jest tak pozbawione sensu, że szkoda czasu na odpowiedź...


Przymierzam się do budowy drona z pixhawk (prawdopodobnie Radiolink - 2MB), a "teoretycznie" DShot jest znacznie lepszy od innych rozwiązań.
Będę pierwszy na forum który tego spróbuje? :shock: Jakoś mi się wierzyć nie chce.
roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: roniin »

Odpowiem sam sobie :)

Tak obsługuje 8-) przetestowałem DShot150, jest OK


Generalnie polecam, ale uwaga! Sterowanie odbywa się z portu AUX (6 kanałów do wykorzystania), a nie z portów MAIN OUT. Druga sprawa nie trzeba kalibrować ESC, i można je programować ustawiać będąc podłączonym do Pixhawk po USB - fajnie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę napisać co i jak. Nie ma problemu.

Jestem pierwszym na forum który to sprawdził? czy nikomu nie chciało się odpowiedzieć? ;-)
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: analogowy »

roniin pisze:Sterowanie odbywa się z portu AUX (6 kanałów do wykorzystania), a nie z portów MAIN OUT.
Sprawdź dokładnie co napisałeś.

Manual mówi: "For Pixhawk, The Cube and related boards with IO co-processors, the ESC’s ground and signal wire should be connected to the AUX OUT ports."
Co nie zmienia faktu, że protokół DShot działa na normalnych wyjściach Main OUT. U mnie testowane DShot 1200 na wyjściach Main OUT 1-4.
Wszystko działa jak należy.
roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: roniin »

Nie testowałem DShot na MAIN OUT. Manuale mówią wyraźnie, że piny sterujące muszą być podłączone bezpośrednio do procesora, czyli AUX (w Pixhawk). Piny MAIN są podłączone do co-procesora (w Pixhawk). Wniosek jest taki:

- albo masz FC gdzie wszystkie piny są podłączone do procesora jak na przykład Pixracer
- albo informacje na http://ardupilot.org/copter/docs/common-dshot.html są nieaktualne. Widziałem, że zdarza im się robić nowe wersje softu, a instrukcje na stronie są dla starych wersji (na przykład kalibracja kompasu)

Dobrze by było, gdyby z kolejną wersją softu moglibyśmy używać każdego rodzaju wyjść jako DShot.
Jaką dokładnie masz wersję FC??
sirdevon
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2019, 19:39
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: sirdevon »

Ktoś testował jeszcze dshot na MAIN OUT w Pixhawk 2.4.8? Przymierzam się do budowania hexy i tak właśnie się zastanawiałem czy coś Dshot będzie działało na pixhawku.
Jakie ESC 30-40A polecacie do hexy z dshot na pixhawka?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Czy Pixhawk obsługuje protokół DShot ?

Post autor: pma_ »

Odkopię temat, właśnie sprawdzam czy działa DSHOT na pixhawk 2.4.8 i o ile 1-4 działa to już 5-6 nie (aux), w paru miejscach widziałem, że ograniczenie jest do 4 ale dotyczyło to np. pixhawk 4.
Ktoś? Coś?

EDIT: Sam sobie odpowiem:
Messages z Mission planer pokazuje, że mogą być max 4, zostaje zabytkowe 400Hz :)
2020-05-27 19:54:36 : RCOut: PWM:1-8 DS150:9-12
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ