APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - Logi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - Logi

Post autor: skyllancer »

Witam wszystkich

Mam znowu problem z moim dornem... szukam i szukam i nie mogę znaleźć przyczyny. Przylutowałem wszystkie przewody - wymieniłem na nowe- wymieniłem przewód JR i dalej to samo. Wcześniej wszystko było ok do momentu gdzie rozkręciłem drona w celu uporządkowania przewodów. Oraz zmieniłem system z PWM na PPM, i pytanie, czy to możne dziać się przez PPM ? W dużym skrócie wygląda to tak jakby dron miał na ułamek sekundy przerwę w dostawie prądu. Wszystko pokazuje film w 6s oraz 30s. Zazwyczaj dzieje się to cześciej no ale jak nagrywałem film to było to tylko dwa razy. Wydaje mi się, że dzieje się tak tylko w trybie stabilizacji, w baro oraz loter jest chyba ok. Dron po wypidowaniu oraz bez -> to samo.

Film : https://www.youtube.com/watch?v=Lsli9Ev ... e=youtu.be
Logi : https://drive.google.com/file/d/1OFyZTH ... sp=sharing
Zestaw zaawiera :

4x emax 2216
4x 30A abc power
apm 2.6
ublox 6
śmigła karbonowe 10x4,5

Mogę udostępnić więcej jeśli będziecie potrzebować. Proszę o pomoc ..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

Film nie ma powiązania czasowego z logiem ale napięcie 5V spada ci nawet do 4,2V. Tak nie może być. Nie masz braków sygnału w ppm.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: skyllancer »

Film jest krótszy natomiast pokrywa pierwsze 3 min logu, co proponujesz odnośnie napięcia, gdzie mogę tego szukać ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

Zmień sposób zasilania. Ja nie wiem jak zasilasz drona.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: skyllancer »

Zasilanie APM jest ze wszystkich regulatorów + / - / s, płytka zasilająca jest najprostsza, +/- bez żadnych dodatkowych wyjść.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

Tak nie można. APM ma być zasilany z jednego i jeżeli ma tylko 5V to musisz przenieś zasilanie na INPUT wyjmując zworkę jp1 (na wszelki przypadek i czarne koty:)
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: skyllancer »

Dobrze rozumie, teraz najlepiej co zrobić to :

Wyciągnąć wszystkie + z regulatorów i zostawić tylko jeden, na dodatek jeszcze wyciągnąć zworkę, tak ?

Posiadam te regulatory:

https://abc-rc.pl/esc-abc-power-air-30a ... -regulator

Zostawiłem zasilanie z jednego regulatora i wyciągnąłem zworkę, apm nie dostał w ogóle zasilania, a jak wpinam zworę do dostaje i wszystko ładnie gra.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

Wypinasz wszystkie
maxiiii pisze:musisz przenieś zasilanie na INPUT
Cytuję już sam siebie :(

Te regulatory raczej nie nadają się do drona. Są przeznaczone do samolotów.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: skyllancer »

Przepraszam ale już takie mi się zamieszanie z tym okablowaniem zrobiło, że szok , przepraszam Cie najmocniej :(

Czyli proponujesz abym odpiął zasilanie od wszystkich regulatorów, zaopatrzył się w płytkę zasilającą z dodatkowym wyjściem na 5v i z niego zasilić APM ? Wiem, że są lepsze regulatory natomiast narazie mam te i poniekąd jestem przez obecną chwile na nie zmuszony, tym bardziej ze jakieś miesiąc temu latał dobrze, no może poza problemami z baro ale tako to wszystko było ok.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

skyllancer pisze:zaopatrzył się w płytkę zasilającą
Nie zauważyłem u siebie żadnego tego typu wpisu.

Po prostu przełóż jeden czerwony kabelek z dowolnego regulatora do środkowego pinu na wejściu gdzie podpinasz odbiornik.

To najprostsze wyjście i nawet opisane na ardupilocie.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: kuczy »

maxiiii, polac Ci.

skyllancer, myśl nad zmianą regulatorów. Ja wiem, że czasami liczy sie każdy grosz (ja tak np mam) a pasja jest na którymś miejscu w wydatkach, jednak wydasz i tak wiecej, bo kupujesz 2x. Raz gwno.. a drugi raz dobre.
Jeśli już to szukaj regli z oprogramowaniem blheli a nie simonk (chyba już od dawna nie rozwijany) i na pewno BEZ BEC.
Do zasilania używa sie osobnej stabilnej przetwornicy z dobrym filtrowaniem.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: skyllancer »

Witajcie

Nie odpisywałem dwa dni bo chciałem sprawdzić rozwiązanie maxiiii. Mam za sobą dwa loty, pogoda nie sprzyjała bo wiało ale na to wychodzi ze wszystko jest ok. Nie opada już i wychodzi na to, że nie ma już spadków zasilania. Ale tak jak mi radzicie, regle będę musiał zmienić, te się nie zmarnują bo pójdą do samolotu, który buduje a kupie coś lepszego. Możecie polecić coś dobrego i sprawdzonego przez was ?

ps. Maxiiii powiedz gdzie a poleci piwo ! :)
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: PartyzantPL »

Kiedyś też miałem problemy z apm-em , powodem było zasilanie z beca esc , wszystko było ok do momentu jak się esc z którego był zasilany apm przegrzewał robił koziołka i gleba, wystarczy oddzielny bec ja używam tych zwykłych hobbywing ze zworką 5/6v oczywiście dajemy na 5v, w pixie używam modułu zasilającego dedykowanego, co do esc to polecam Hobbywing X-rotory lub ich "podróbki" tańsze ale równie dobre z tym samym softem Readytosky ja używam 40a w tarocie 650 sport już rok czasu i nie narzekam.
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: kuczy »

skyllancer, ja od zawsze używam ESC "racingowych".
Aktualnie na moim dronie od 8 września 2016 (czyli prawie rok) siedzą Favourite Little-Bee 30A 2-6S:

https://abc-rc.pl/esc-little-bee-30a

Najpierw z silnikami tarot4108 aktualnie Gartt5008. Nawet się nie zająkną nie mówiąc o nagrzewaniu - chociaż nie mają lekkich warunków:
Obrazek

Także.... polecam. Spotkałem się z opiniami, że regle do racerów nie nadają się do większych silników, że nie poleci spali się itp.. jednak nikt nigdy nie umiał podać powodu dla którego nie miało by to polecieć... :P - i jak widać sprawuje się doskonale - i masz oszczędność na wadze przy oakzji ;)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - dron wyłącza się na ułamek sekundy w locie - L

Post autor: maxiiii »

skyllancer,
W twoim przypadku blheli to zły pomysł. Kup zwykłe simonki. W przyszłości ominie cię wiele problemów.
ODPOWIEDZ