PIXHAWK zasilanie awaryjne

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: kamilos47 »

Witam.

Chciałbym w swoim latadełku dokoptować zasilanie awaryjne Pixhawka na piny MAIN OUT. Mam jednak pytanie: zasilam Pixa poprzez port POWER przetwornicą na LM2596, napięcie ustawione jest na niej na 5.37V ale mierząc napięcie na pinach AUX oraz MAIN OUT mam 4.98V. Czy na tych pinach powiniem mieć jakiekolwiek napięcie? Czy jeśli teraz chciałbym podłączyć zasilanie awaryjne z jakiejś osobnej przetwornicy na ww. piny to czy nie uszkodzę FC?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: maxiiii »

Nie uszkodzisz.
Na stronie ardupilota jest rozrysowane właśnie takie zasilanie. Potrzebna jest tylko dioda zaenera.
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: kamilos47 »

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: Tanner »

Podłączę się pod temat.
Jak najlepiej używać oddzielnego BECa do pixa - zamiast tego wbudowanego w PM, ale tak aby zachować jego pomiary napięcia/natężenia?
- wpiąć się nim w 6cio pinowe gniazdo POWER
- wpiąć się do wyjść MAIN jak w temacie powyżej a w POWER zostawić tylko 2 środkowe przewody
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: kamilos47 »

Tanner pisze:Podłączę się pod temat.
Jak najlepiej używać oddzielnego BECa do pixa - zamiast tego wbudowanego w PM, ale tak aby zachować jego pomiary napięcia/natężenia?
- wpiąć się nim w 6cio pinowe gniazdo POWER
- wpiąć się do wyjść MAIN jak w temacie powyżej a w POWER zostawić tylko 2 środkowe przewody
Ja mam wpięty + i - z zewnętrznego BECa do gniazda POWER i dodatkowo do tego samego gniazda mam podprowadzone 2 przewody z Power Module do pomiaru napięcia oraz poboru prądu. Teraz mam zamiar podłączyć zasilanie awaryjne właśnie do pinów MAIN OUT z dodatkowej przetwornicy i tak jak kolega wyżej napisał wraz z dołączoną diodą Zenera.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: PIXHAWK zasilanie awaryjne

Post autor: Tanner »

ok, to też tak zrobię, dzięki!
ODPOWIEDZ