Pixhawk zmiana esc i oscylacje

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Pixhawk zmiana esc i oscylacje

Post autor: wrzech »

Udało mi się złożyć fajnego i lekkiego quada typu 400 pod gimbala. Fajnie latało, fajnie się wypidował, wylatałem już sporo godzin ale zauważyłem, że jeszcze mogę obciąć kilka gram. Zmieniłem duże regle HK 30A Blue na malutkie KS Servo https://avifly.pl/en/esc/regulator-esc- ... helis-2-4s . Takie regle polecił mi znajomy, który ma hexę na pixie i zestaw 6 sztuk tych esc. Regle skalibrowałem, uruchomiłem motor test, bez śmigła, ze śmigłem i wszystko wyglądało na ok. Mam nawyk startowania w acro lub w stabilise więc i tak było tym razem, start w acro i już na minimalnym gazie quadem telepie jak v6 na dwóch garach. Zjawisko już mi jest znane, występowało gdy potencjometrem przesadzałem przy pidowaniu. Przestawiałem rc_speed na 400, jeszcze raz skalibrowałem regle, żadnej zmiany. Typ esc ustawiłem na stadard, był też oneshot. Bez zmian. Dopiero mocne zjechanie pidami dało wyraźne rezultaty, ale quad zrobił się ciapowaty a włączenie Loiter spowodowało wystrzelenie w górę i o mało co dość pokaźnym kretem ;)
Moje pytanie, czy zmiana esc ciągnie za sobą konsekwencję ponownego pidowania? Czy jest jakiś myk, który pominąłem? Sporo już pixhawka przestudiowałem przez ostatni rok, ale taki cyrk mi się nie przytrafil.
Marek
ODPOWIEDZ