Apm 2.8

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Eprom
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 11:27
Lokalizacja: Suwalki

Apm 2.8

Post autor: Eprom »

Witam, składam drona na apm 2.8, po podłączeniu do komputera wykrywa prawidłowo, jednak nie można przesłać danych, dron po podłączeniu do zasilania pika jeden ecs. Stało się tak jak podałem jakas aktualizacje, zauważyłem że na apm przestała świecić niebieska dioda. Co może byc przyczyną, od czego zacząć diagnoze?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Apm 2.8

Post autor: maxiiii »

Eprom pisze:jednak nie można przesłać danych
O jakie dane chodzi?
Eprom pisze:jak podałem jakas aktualizacje
Aktualizację czego?
Eprom pisze:przestała świecić niebieska dioda
Niebieska dioda jest od GPS-u. Jak mryga to szuka fixa, jak świeci na stałe to już go ma a jak nie świeci to nie widzi GPS-a.
Eprom
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 11:27
Lokalizacja: Suwalki

Re: Apm 2.8

Post autor: Eprom »

Ok, już jasne, nie chciał się łączyc przez connect, dopiero jak ponownie odpaliłem wizzard to connect zaczęło działać. Mam natomiast inne problemy, dron nie chce mi się uzbroić, klikam na przycisk arm/disarm wyrzuca błąd, a z kontrolera przesuwając dźwignię jak w instrukcji nic się nie dzieje. Oczywiście nie mogę też skalibrowac kompasu. Czy ten apm to taki problematyczne kontroler, czy trzeba po prostu nad nim dłużej posiedzieć?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Apm 2.8

Post autor: maxiiii »

Raczej problem nie leży po stronie apema.:)

Czy skalibrowałeś aparaturę? Czy na 4 kanale nie masz czasami rewersu w aparaturze?
Czy dioda od gps-a zapala się na niebiesko?
Eprom
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 11:27
Lokalizacja: Suwalki

Re: Apm 2.8

Post autor: Eprom »

Dioda niebieska ciągle miga, w mp wyświetla komunikat no fix gps, natomiast na mapce podaje prawidłowe położenie, tylko że mam to wszystko w pokoju, nie sprawdzałem na zewnątrz. Co do aparatury to sprawdze wieczorem jak będę w fdomu, tylko czy gdzieś jest rozpiska jak podlaczac te kanały z odbiornika?

Edytuj posty!!

Na czwartym kanałem mam yaw, dioda niebieska po dłuższym czasie zaczyna świecić na stałe i wyświetla komunikat gps 3d fix, natomiast mam ciągle komunikat bad compat Heath, mimo że kalibracja kompasu wykonana, i nadal nie mogę uzbroić drona :-(
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Apm 2.8

Post autor: Poli25 »

Wejdź w Config/Tuning->Full Parameter List-> odszukaj parametr ARMING_CHECK i ustaw na 0.
Jest to parametr który odpowiada za sprawdzenie kompasu, barometru, gps-u i innych rzeczy. Ustawiając na 0 nic nie będzie sprawdzał a silniki bez problemu się uruchomią.
Nie zapomnij później ponownie ustawić na 1.
Eprom
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 lut 2018, 11:27
Lokalizacja: Suwalki

Re: Apm 2.8

Post autor: Eprom »

Tak zrobiłem, i udało mi się odpalić silniki, tylko coś mi się poprzestawialo z zyroskopem, hud pokazuje do góry nogami i jakiś przekrzywiony, ponowna kalibracja nic nie pomaga, nie wiem jak to się stalo.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Apm 2.8

Post autor: Poli25 »

Odwróciłeś położenia APM-a :)
Config/Tuning->Full Parameter List-> AHRS_ORIENTATION ustaw na 0
ODPOWIEDZ