s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: kuczy »

Myślę, że piszesz o kalibracji kompasu - tu i owszem, czasami trzeba się nieźle nagimnastykowac.
Kalibracja żyro to albo ustawienie koptera poziomo (najlepiej sprawdzić z poziomicą) i nacisniecie jednego przycisku, lub lepsza metoda- ustawianie drona w pozycjach jakie nam wypisuje MP, i potwierdzanie pezyciskiem.

Jesli silnik ma luz to wymien je po przekątnej, może sie oakze, ze to to.
(Pidowanie i tak cie nie ominie, ale bez sensu pidowac maszyne nie w pelni sprawną mechanicznie)
A zamowiony regiel i tak jeść nie wola, dobrze mieć jeden w zapasie ;)

hugo19 pisze:kuczy, z kalibracją żyro miałem juz problemy robiłem kilkanaście razy. problemem okazał sie MP.teraz zauważyłem ze ten jeden silnik ma bardzo delikatny luz, którego reszta nie ma..
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

kuczy pisze:Myślę, że piszesz o kalibracji kompasu - tu i owszem, czasami trzeba się nieźle nagimnastykowac.
Kalibracja żyro to albo ustawienie koptera poziomo (najlepiej sprawdzić z poziomicą) i nacisniecie jednego przycisku, lub lepsza metoda- ustawianie drona w pozycjach jakie nam wypisuje MP, i potwierdzanie pezyciskiem.

Jesli silnik ma luz to wymien je po przekątnej, może sie oakze, ze to to.
(Pidowanie i tak cie nie ominie, ale bez sensu pidowac maszyne nie w pelni sprawną mechanicznie)
A zamowiony regiel i tak jeść nie wola, dobrze mieć jeden w zapasie ;)

hugo19 pisze:kuczy, z kalibracją żyro miałem juz problemy robiłem kilkanaście razy. problemem okazał sie MP.teraz zauważyłem ze ten jeden silnik ma bardzo delikatny luz, którego reszta nie ma..
To była kalibracją żyroskopu nie mogłem otrzymać komunikatu że kalibracją zakończona sukcesem Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

Znalazłem dziś właśnie chwilę czasu. Zacząłem od mierzenia rezystanci. Na każdym uzwojeniu we wszystkich silnikach równe 1,9 Ohm. Czyli silniki ok. Podpiąłem podejrzane ESC do innego silnka. Uruchamiam tryb acro gaz do spodu i okazuje że się silnik do którego przepialem uszkodzone esc wytwarza większy ciąg niż pozostałe. Czyli prawdopodobnie problem w ESC :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: kuczy »

hugo19, a mozesz dac linka jakie masz esc? Rzadko kiedy uszkodzony esc dziala "lepiej" - wtedy fajnie byloby uszkodzic pozostale trzy :p
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

kuczy, https://www.gearbest.com/multi-rotor-pa ... 41993.html uszkodzone w wielkim cudzysłowie :) . odczas wgrywania softów miałem pod ręką dwa różne softy i teraz sie zastanawiam czy może do tego jednego nie wgrałem innego niż do pozostałych ;p
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

Poleci ktoś jakieś regle? Myślę założyć 4s, moje silniki niby są 2-4s czyli powinny dać radę. Z tego co się orientuję kuczy mial regle racingowe przy apm. Czytałem że apm słabo pracuje z procesorem silabsa, raczej woli atmela. Ktoś mógłby coś doradzić? :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: kuczy »

hugo19, tak, przy S500 mialem DYS BLHeli 20A, a teraz mam favourite little bee 30A i tez na blheli i smiga. Wiec polecam ogólnie blheli - oczywiscie z zapasam amperazu.
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

kuczy czyli te racingowe regle tobie bez problemu współpracowały z apm? Bo z tego co się orientuję masz teraz pixa Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: kuczy »

hugo19, tak - szły bez żadnego zająknięcia. Teraz mam Pixhawka, ponieważ mój APM dziwnie się zaczął zachowywać - przy szybkim locie do przodu kiedy już stanąłem - nagle potrafił mi wzlecieć 20-30m w górę bez żadnej kontroli. Raz zakończyło się to kraksą z innym dronem, drugi raz zaczął mi uciekać...... - więc jedynym słusznym wyjściem była razygnacja z tego APM - i przeszedłem na pixa.

ale regle sprawowały się OK.
Pix ma tą zaletę, że wspiera już OneShot125 - aczkolwiek OneShot to już dziadek jeśli chodzi o to co tam w świecie racingowych regli się dzieje :D
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

Widzę mój regiel wylądował w Polsce i ruszył w drogę z wer Warszawa :D jak tylko dojdzie wgram do niego soft taki sam jak w reszcie regli i może to coś dla na to szarpanie jeśli nie to jak tylko skończą się ferie zamawiam inne regle być może inne silniki także baterie 4s i regulację pidow przeprowadzę już na 4s. Ale jeśli jednak szarpanie ustanie jeszcze chwilę zostanę przy 3s i biorę się za jakiś podgląd z kamery. Swoją drogą jakie silniki mógłbym założyć do s500?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: hugo19 »

kuczy problem chyba okazał się rozwiązany :) narazie testy "na rękę" wykazały duuuzo większą zmianę. Juz nie ciągnie tak w jedną stronę ;) i jakby silnik się mniej grzeje a do tego zauważyłem, że na baterii pojawiają się owiele mniejsze spadki napięcia. Swoją drogą ciekawe co z tym ESC się stało. Jak tylko znajdę trochę czasu to wyjdę z tym na zewnątrz i sproboje coś nagrać, przetestuję czas lotu, może uda się zrobić ten (nie)szczęsny autotune :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: s500 Apm 2.8 - Szarpanie jednego silnika [Film]

Post autor: kuczy »

hugo19, super - czekam na filmik
ODPOWIEDZ