Pixhawk i RSSI na 16ch, minim osd/zwłoka

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Pixhawk i RSSI na 16ch, minim osd/zwłoka

Post autor: wrzech »

Wiele już przygód i setki godzin za mną z moim nowym pixhawkiem, którego składałem (klikałem) prawie rok ;) Po wielu bojach quad pięknie lata (zbierałem szczękę jak przesiadłem się z kfc na pixa i zobaczyłem co to potrafi), pełne fpv, prawie wszystko mi działa jak trzeba. Pierwsze z czym nie mogę sobie poradzić to:

- odbiornik frsky xm+ ma na 16ch rssi. Za pierona nie potrafię ustawić, żeby na 16ch minim micro osd wyłapywał rssi. Na INAV i BF działa a tutaj, mimo, że w MP ustawiłem rssi_type = 2 oraz kanał na którym występuje 16, nie wyświetla na osd. Gdy ustawie kanał 14 a na niego nałożę potencjometr w taranisie, wówczas rssi na osd mogę regulować potkiem :) Coś mi tu zalatuje, że pixhawk widzi do 14 kanału sbus. Jest jeszcze opcja przeflaszowania odbiornika, żeby na 8 kanale wypluwał rssi ale kanał 8 już pre ustawiony na opcje arm/disarm. Może ktoś wie, jak tutaj coś poczarować...

- druga sprawa to micro minim osd. Działa fajnie, tylko po 2 h użytkowania (latania) pix zaczął wysyłać dane do minima dopiero po kilku minutach. Wygląda to tak: podłączam baterie, patrzę w gogle a tam brak danych, wszystko na 0. Pix sygnalizuje diodą fixa 3d, startuję i po kilku minutach już mam sztuczny horyzont i całą reszte danych. Generalnie nie wiem, kiedy zaczął się ten problem. Quad ma ponad 2h nalotu i większość czasu to były loty testowe, typowo klasyczne. Wcześniej przy konfiguracji osd i ogarnięciu całej kabelkologii osd działało od strzała (horyzont działał jak i pomiar baterii). Ktoś się może spotkał z czymś takim?
Marek
ODPOWIEDZ