APM 2.6 a Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dudduss76
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 14:28

APM 2.6 a Pixhawk

Post autor: dudduss76 »

Witam od pewnego czasu posiadam APM w wersji 2.6 i zastanawiam się nad zmianą na pixhawk. I mam do was pytania.
Czy zauważę różnicę co do stabilności lotu, utrzymania pozycji w np. loiter mode?
Jakie ogólnie zalety ma pixhawk nad APM?
Czy regulatory simonk 30a będą odpowiednie do kontrolera pixhawk? https://abc-rc.pl/ESC-Simonk-30A-2-3S
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM 2.6 a Pixhawk

Post autor: skow29 »

Pixhawk ma więcej mocy obliczeniowej, więc jest bardziej rozwojowy, utrzymanie pozycji będzie bardziej zależało od gpsu, jego generacji, ilości odwiedzin widzianych satelitów, zaklocen elektromagnetycznych i wibracji.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.6 a Pixhawk

Post autor: kuczy »

Pierwsza zmiana jaką zauwazysz to.... o wiele szybsze wgrywanie danych przy podłączeniu do PC. Do pixhawka wsadzasz kartę MicroSD, więc logi nie zajmują pamięci w urządzeniu, można włączyć logowanie wszystkiego i procek się z tym wyrobi, a logów zmieści sie wiecej.
Kolejna zmiana to safety switch - mnie wkurzal, wiec co ominalem.
Zmianę odczujesz przy kalibracji kompasu, oraz wymaganiach dotyczacych wibracji, to, co przechodzilo w APM może być nie do zaakceptowania przez Pixa, więc raczej używając pixhawka sam musisz poprawic parametry drona, wiec bedzie bardziej stabilny ;)

Reszta jest wlasciwie taka sama, mi APM dzialal tez stabilnie (az przestał).
Pixhawk działa szybciej, więc może softowo jest bardziej stabilny jesli chodzi o czas wykonywania obliczeń- ale nie zauważyłem jakiejs "super" zmiany. Dobre Pidy wywazonr silniki i smigla to caly czas wiekszosc sukcesu.

Co do regli, to nie wiem.
Sporo ludzi pisało kiedyś ze pix nie z wszystkimi działa. Ja kupilem regle do racerow i dziala od strzała idealnie.
dudduss76
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 14:28

Re: APM 2.6 a Pixhawk

Post autor: dudduss76 »

Dzięki za odpowiedź jednak na razie zostanę przy APM i spróbuję lepiej ustawić ustawienia i wyważyć ramę, silniki i śmigła.
ODPOWIEDZ