APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Post autor: Kierownik_Stacji »

Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł aby złożyć drona. Skompletowałem co trzeba:
1) AMP 2.6 + GPS Ublox 7M
2) ESC 30A Simonk x 4
3)Silniki bezszczotkowe 1000KV ABC Power A2212/13 x 4
4)Rama aluminiowa 600cm X525
5)Aparatura FlySky FS-T6 6 kanałów
6)Akumulator Li-Po Zippy 5000mAh 20-30C 11,1 V

Wszystko było by dobrze,zabrałem się za składanie wszystkiego do kupy, po złożeniu przystąpiłem do konfiguracji w Mission Planner. Z początku było wszystko ok, robiłem to co mi kazał wizard. Po przejściu wszystkiego okazało się, że multicopter po mimo swojej wagi (Prawie 1,1 KG ) unosi się, ale podczas wznoszenia zaczyna się obracać, a wraz ze wzrostem wysokości obraca się coraz szybciej. Próbowałem już przełączać regulatory po kanałach Output, przechodziłem całą procedurę z Mission Planner od początku (Wgrywałem Firmware dla quadcoptera, kalibrowałem kompas i akcelerometr ) i dalej nic, na razie doszedłem do tego że dron raz zrobił obrót na "plecy" po czym wszystkie 4 śmigła się połamały. Może macie jakieś pomysły co może być nie tak ?
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Post autor: skow29 »

Kalibracja apki była zrobiona? Może rudder nie trzyma środka.
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Post autor: Kierownik_Stacji »

Tak, wszystkie kalibracje jakie było możliwe do zrobienia to zrobiłem kilka razy.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Post autor: maxiiii »

Stawiam na kiepskiej jakości gimbale w aparaturze.
Ustaw w apemie na kanale 4 DZ na 100 i zobacz czy działa.
Możesz tesz sam sprawdzić w MP w zakładce failsafe czy mam rację. W dobrych gimbalach odchyłka przy przesunięciu gimbala z pozycji minimalnej do maksymalnej nie powinna być większa niż 2us.

Lub:
Wpływ pola elektromagnetycznego z instalacji na kompas, czyli można zrobić compasmot.
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: APM 2.6 - Dron kręci sie w kółko

Post autor: Kierownik_Stacji »

Dzieki za odpowiedź,dzisiaj jestem w pracy do późnego wieczora ale jutro sie za to wezmę, posprawdzam i dam znać
ODPOWIEDZ